System liniowy Alcons LR24 Pro-Ribbon niebawem w Polsce!

0

Jak informuje firma Aplauz Audio, dystrybutor marki Alcons w Polsce, nowy trójdrożny system  liniowy średniego formatu typu bi-amp Alcons LR24, który wykorzystuje technologię Pro-Ribbon, będzie dostępny w Polsce już w kwietniu tego roku!

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, po pozytywnej reakcji branży muzycznej podczas ubiegłorocznych targów ProLight+Sound, kiedy to system Alcons LR24 miał swoją premierę, na początku tego roku został on zaprezentowany oficjalnie za oceanem w trakcie targów NAMM Show. Teraz już wiemy, że niebawem pierwsze egzemplarze trafią do Polski.

Na początek zapraszamy Was do naszej pierwszej publikacji TUTAJ i materiału video, w którym rozmowiamy z samym założycielem marki Tomem Back, właśnie podczas ubiegłorocznej premiery:

O systemie Alcons LR24…

System liniowy Alcons LR24 jest przeznaczony do odtwarzania średnich i wysokich częstotliwości i cechuje się niezwykle dużym zakresem dynamiki z szybką odpowiedzią impulsową i zapewnieniem nawet o 90% mniejszych zniekształceń. Te właściwości pozwalają uzyskać niemal liniową charakterystykę, z optymalną czystością dźwięku i nieskompresowaną równowagą brzmieniową, identyczną przy każdym poziomie ciśnienia akustycznego.

„Dzięki temu nowemu systemowi kolejny raz mogliśmy wprowadzić nowe technologie, kontynuując nasze starania o zapewnienie naturalnego, niekoloryzowanego wzmocnienia dźwięku z intuicyjną odpowiedzią, niezależnie od rodzaju i wielkości aplikacji.

– powiedział Dr Phil de Haan, szef działu badań i rozwoju firmy Alcons

Technologia, wyznaczająca standardy

Całkowicie naturalna, cylindryczna powierzchnia falowa specjalnie zaprojektowanego przetwornika RBN1202rs 12″ pro-ribbon oraz akustycznie i elektronicznie symetryczna konfiguracja komponentów zapewniają bardzo dobre wśród podobnych systemów możliwości sterowania kątem propagacji dźwięku, zarówno w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej, aż do najwyższych częstotliwości bez żadnych zniekształceń wynikających z konstrukcji tuby. Bardzo spójny pionowy kąt promieniowania pozwala na niedestrukcyjne dla dźwięku łączenie modułów w celu zapewnienia maksymalnego zasięgu wysokich częstotliwości i ich stabilności.

Duża 12-calowa cewka głosowa RBN1202 cechuje się wyjątkową mocą wyjściową osiągającą 2500 W oraz stosunkiem 1:15 mocy RMS do szczytowej w paśmie od 1000 Hz do 20000 Hz. To zapewnia wyjątkową klarowność dźwięku w połączeniu z praktycznie nieograniczonym zapasem dynamiki.

Sekcja MF składa się z dwóch przetworników średniotonowych 6,5″ o wysokiej sprawności i z neodymową strukturą motoryczną, które są współosiowo zamontowane za driverem wysokich częstotliwości w konfiguracji z tubą.

Sekcja LF zapewnia zwarte i precyzyjne niskie częstotliwości z najwyższą mocą wyjściową przy możliwie najniższym poziomie zniekształceń. Nowa generacja 12- calowych przetworników jest wyposażona w neodymowy układ mechaniczny z dużą Informacja prasowa podwójną 3,5-calową cewką głosową, który zapewnia wyraźnie większy zakres wychyleń membrany, przy zachowaniu wysokiej skuteczności.

Model LR24 jest zasilany przez wzmacniacz Sentinel z wbudowanym sterownikiem głośników, który pozwala zoptymalizować charakterystykę systemu przez wykorzystanie przetwarzania dźwięku VHIR właściwego dla określonej konfiguracji. Przygotowane wcześniej okablowanie Signal Integrity Sensing zapewnia dynamiczną kompensację połączenia przewód/złącze między LR24 a oprogramowaniem ALC. To w jeszcze większym stopniu zapewnia niezniekształconą, naturalną reprodukcję dźwięku 1:1, niezależnie od długości przewodu i rzeczywistego obciążenia wzmacniacza, ze współczynnikiem tłumienia w systemie 10000.

Nowy system – nowe możliwości

Zgłoszony do opatentowania system podwieszania pozwala na zastosowanie zawieszenia skompresowanego oraz nieskompresowanego, z możliwością ustawienia kąta między modułami bez konieczności uniesienia całego klastra. Jego dopuszczalne obciążenie robocze (WLL) to 24 obudowy z zapewnieniem współczynnika bezpieczeństwa 10:1.

System LR24 jest odpowiedni do użycia w średnich i dużych nagłośnieniach koncertowych oraz aplikacjach produkcyjnych i wchodzi w skład „The Ribbon Network” – międzynarodowej sieci wypożyczania systemów Alcons Audio.

Tom Back, dyrektor zarządzający Alcons Audio, powiedział: „LR24 wypełnia lukę, jaką mieliśmy między kompaktowym modelem LR18 a systemem liniowym dużego formatu LR28 pro-ribbon i jako taki jest bezpośrednią pochodną obydwu tych systemów, współdzieląc takie cechy jak niewielka masa, wysoka moc z rozwiązaniem bi-amp, a także unikatowy system podwieszania zaczerpnięty z większego systemu LR28. Otrzymaliśmy wiele sygnałów od użytkowników Alcons, że szukają oni wysokiej jakości systemu koncertowego. W większości przypadków ich system LR28 pełniący główną rolę był po prostu za duży, ale jego znakomite właściwości dźwiękowe były niezbędne.”

Ze względu na całkowicie neutralny, wyjątkowo dynamiczny i cechujący się ultraniskim poziomem zniekształceń charakterystyczny dźwięk Alcons, system LR24 może być użyty w przypadku dowolnej aplikacji i każdego źródła dźwięku, od mowy przez muzykę klasyczną, jazz, wszelkie odmiany popu, aż po elektroniczną muzykę taneczną i na koncertach hard-rockowych kończąc.

Phillip „Dr Phil” de Haan, szef działu badań i rozwoju firmy Alcons podsumowuje: „Dzięki temu nowemu systemowi kolejny raz mogliśmy wprowadzić nowe technologie, kontynuując nasze starania o zapewnienie naturalnego, niekoloryzowanego dźwięku z intuicyjną odpowiedzią, niezależnie od rodzaju i wielkości aplikacji. Od dwumiejscowego studia po dwa tysiące miejsc na Broadwayu lub dwudziestotysięczną publiczność na koncercie hardrockowym – wszędzie z Informacja prasowa dokładnie takim samym, przełomowym, wysokiej rozdzielczości dźwiękiem. Lub jak to ujęliśmy: „Dostaniesz dokładnie to, co zmiksujesz!”

O firmie Alcons

Alcons Audio jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych systemów nagłośnieniowych. Firma powstała w 2002 roku i od tego momentu założyciel Tom Back zgromadził zespół ekspertów, z których każdy ma ponad 25-letnie doświadczenie w rozwoju i produkcji profesjonalnych systemów nagłośnieniowych. Wszystkie głośniki, wzmacniacze i procesory firmy są opracowywane i wytwarzane w jednym miejscu, łącząc tradycyjne rzemiosło z najnowszymi technologiami, materiałami i procesami produkcyjnymi, co gwarantuje, że każdy system Alcons zapewnia najlepszą jakość reprodukcji dźwięku.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj