Alcons Audio LR24, czyli nowy system liniowy pokazany podczas Prolight+Sound 2019!

0

Podczas Prolight+Sound 2019, holenderska firma Alcons Audio zaprezentowała szereg nowości, w tym nowy, średnio-formatowy system nagłośnieniowy typu line-array: Alcons LR24!

Dla wszystkich, którym nagłośnienie firmy Alcons Audio nie jest nowością, może zaskoczyć informacja o nowym LR24. W roku 2014 firma zadebiutowała z systemem oznaczonym tym właśnie symbolem, jednak podczas PLS2019, Tom Back, założyciel marki prezentuje zupełnie nową konstrukcję i nową koncepcję średnio-formatowego systemu Alcons LR24!

Umieszczona pomiędzy kompaktowym systemem LR18 i największym formatem, modelem LR28, nowa liniówka średniej wielkości Alcons LR24 ma nowy, specjalnie zaprojektowany przetwornik wstęgowy, oparty na opatentowanej technologii firmy Alcons Audio – Pro-Ribbon! O nie szerzej pisaliśmy w artykule: uptone.pl/scena/prolightsound-2018-alcons-audio-lr28-i-technologia-pro-ribbon.

Uzupełnienie oferty o ten model było odpowiedzią na zapotrzebowanie firm nagłośnieniowych i rentalowych, które potrzebowały dokładnie czegoś pomiędzy wspomnianymi wyżej LR18 i LR28.

Alcons Audio LR24 to liniowy system trójdrożny, oparty na dwóch głośnikach niskotonowych 2 x 12″, oraz dwóch średniotonowych 2 x 6,5″ schowanych oczywiście za wysokotonowym przetwornikiem wstęgowym (Pro-Ribbon), co jest znakiem rozpoznawczym tego producenta. Oczywiście technologia Pro-Ribbon, to nie tylko wymysł marki, to konkretne przełożenie na znikome zniekształcenie sygnału, co jest poniekąd sygnaturą marki Alcons Audio.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here