System Alcons Audio Pro-Ribbon w kinie Omniversum

0

Zlokalizowane w Hadze kino Omniversum – pierwszy obiekt IMAX Dome w Europie, otwarty w roku 1984 – zostało niedawno ulepszone o nowy system Pro-Ribbon firmy Alcons Audio, by zapewnić widzom przestrzenny dźwięk najwyższej klasy.

Obiekt kinowy Omniversum posiada kopułę o powierzchni 840 metrów kwadratowych, pod którą znajduje się 300 miejsc siedzących. Widzowie oglądają film wyświetlany na olbrzymim ekranie wewnątrz kopuły, dosłownie zanurzając się w obrazie wytwarzanym przez pięć laserowych projektorów Christie D4K40 RGB. Niedawna inwestycja w nowy system projekcyjny wyniosła milion euro!

Aby dorównać wrażeniom optycznym także na polu dźwiękowym, trzeba było sięgnąć po niestandardowe rozwiązania i rozwiązać kilka problemów natury akustycznej. Pomieszczenie o kształcie kopuły stwarza bowiem wiele wyzwań związanych z rozchodzeniem i odbijaniem się fal dźwiękowych, a także równomiernym pokryciem całej sali w celu zapewnienia odpowiedniego obrazu dźwiękowego każdej osobie na widowni. Z kilku dostępnych opcji dyrekcja obiektu wybrała system Alcons Audio Pro-Ribbon z przetwornikami wstęgowymi, który najlepiej spełnił te wyjątkowe wymagania.

System Alcons składa się z 23 wielkoformatowych referencyjnych głośników surround CRS8 (RBN401 4 ”pro-ribbon HF, 8” LF) i ośmiu 15-calowych głośników niskotonowych do istniejących subwooferów kinowych, które zostały wcześniej zaprojektowane przez zespół badawczo-rozwojowy Alcons Audio. Całość zasilana i kontrolowana przez trzy kontrolery głośników ze wzmacniaczem Sentinel3.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here