Pierwsze wrażenia pracy z mikrofonem wokalnym Austrian Audio OD505

254
austrian-audio-od505_top

„W branży eventowej siedzę od 22 lat. Przez ten czas przerobiłem sporo mikrofonów na wielu scenach i one sprawowały się różnie. Ostatnie których używałem, to Shure KSM9 i DPA D:Facto II, a dzięki Michałowi Dybusowi trafiłem niedawno na mikrofon Austrian Audio OD505 z dystrybucji firmy ESS Audio…”

Od razu zwróciłem uwagę na to, że jest bardzo odporny na sprzężenia. Jestem w stanie „ukręcić” na nim każdą dowolną barwę, w każdych warunkach scenicznych, bez żadnych ograniczeń i kompromisów, co daje mi pełen komfort w śpiewaniu i odsłuchu. Pełne, bardzo dynamiczne i szlachetne brzmienie od razu przekonało mnie do tego mikrofonu. Można go śmiało porównać do mikrofonów powyżej 2.000 – 3.000 złotych (Austrian Audio OD505 kosztuje ok. 1200 zł). Na chwilę obecną sądzę, że OD505 zostanie ze mną na bardzo długo.”

– powiedział Norbert

austrian-audio-od505

Austrian Audio OD505 to aktywny mikrofon dynamicznym, który łączy w sobie zalety dynamicznego mikrofonu scenicznego z brzmieniowymi udoskonaleniami pojemnościowego. Dzięki nowoczesnej konstrukcji podwójnej kapsuły, w której dolna kapsuła jest odwrócona w fazie i pasywnie przełączana, ten mikrofon wokalny osiąga prawie taką samą czułość jak mikrofon pojemnościowy. W połączeniu z przełączalnym filtrem górnoprzepustowym drugiego rzędu i technologią Open-Acoustics, szumy pochodzące z przenoszenia, wstrząsów i dudnień scenicznych są skutecznie eliminowane.

Austrian-Audio-OD505

Specjalna technologia “Open Acoustics” firmy Austrian Audio pozwala dźwiękowi wejść do kapsuły niemal całkowicie bez przeszkód ze wszystkich stron. Punkty styku pomiędzy zamontowaną kapsułą a obudową są zredukowane do minimum, co pozwala na uzyskanie otwartego i naturalnego dźwięku bez żadnych podbarwień. Redukcja powierzchni odbijających dźwięk w pobliżu kapsuły zapewnia, że źródło sygnału jest odtwarzane w sposób możliwie wolny od rezonansów, podczas gdy zaawansowane materiały i wyrafinowana mechanika jeszcze bardziej redukują niepożądane wibracje. Superkardioidalny układ biegunowy z doskonałym odrzutem pozaosiowym wraz z przełomową konstrukcją zapewniają maksymalne tłumienie sprzężeń. Mikrofony Austrian Audio kupisz w najlepszych sklepach muzycznych w Polsce, w cenie ok. 1200 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://austrian.audio
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Mikrofony Austrian Audio OD505 i CC8 w Music Service