LD Systems MAUI 5 GO: lekki i wielofunkcyjny zestaw nagłośnieniowy

0

LD Systems MAUI 5 GO to kolejny, świetnie zapowiadający się kompaktowy, zasilany bateryjnie zestaw nagłośnieniowy, który zadowoli nie tylko ulicznych muzyków. Udźwignie także znacznie większe imprezy muzyczne.

Ten wyjątkowo lekki, zasilany akumulatorowo mobilny zestaw nagłośnieniowy posiada wbudowany mikser i łączność Bluetooth. Wspominaliśmy o nim przy okazji tegorocznych targów muzycznych Musikmesse. Dzisiaj wiemy o nim zdecydowanie więcej…

Doskonale wyposażony zestaw MAUI 5 GO to dość interesująca propozycja dla muzyków ceniących sobie wyjątkowo kompaktowe rozmiary przy jednocześnie całkiem sporych możliwościach. Ten lekki, ważący ok. 13 kg system kolumn PA, zasilany jest mocnym akumulatorem litowo-jonowym. Producent informuje o czasie pracy nawet do 20 godzin. Ładowarka jest wbudowana w subwoofer, a dodatkowo możemy wyposażyć się w ładowarkę zewnętrzną. Wbudowany 4-kanałowy mikser posiada osobne regulatory głośności dla kanałów wejściowych, sumatora i subwoofera, jak również wzmocnienie wyższych tonów, co umożliwia szybkie i równomierne ustawienie dźwięku.

Na pokładzie wejścia mikrofonowe, instrumentalne i liniowe oraz strumieniowe przesyłanie dźwięku stereo przez Bluetooth, a także wejście na mały jack pozwalające podpiąć np. nasz smartfon z muzyką. Wszystkie te cechy sprawiają, że kompaktowy MAUI 5 GO może być świetnym rozwiązaniem dla muzyków ulicznych, na niewielkie imprezy czy eventy oraz wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. Ponadto technologia Quick-Swap umożliwia bardzo szybką i bezproblemową wymianę akumulatora, dzięki czemu czas pracy urządzenia MAUI 5 GO jest praktycznie nieograniczony, a specjalne złącze wielostykowe umożliwia przygotowanie do użytku w kilka sekund.

Producent zapewnia też, że głośnik wyrównany liniowo ma bardzo duży zasięg, niezwykle szeroki kąt emisji dźwięku i dużą odporność na sprzężenia, dzięki czemu osobne monitory odsłuchowe są zbędne. Z uwagi na moc szczytową wynoszącą 800W urządzenie MAUI 5 GO jest najgłośniejszym i najlepiej brzmiącym akumulatorowym systemem PA na rynku, które bez trudu nagłaśnia ponad 100-osobowe audytorium. Za zestaw przyjdzie zapłacić nam ok 4.000 zł, a do wyboru mamy wersję białą i czarną.

Na żywo system prezentują się naprawdę dobrze i mamy nadzieję, że tak samo gra. Został on wyposażony w rozwiązanie LECC DSP firmy LD Systems – wielopasmowy limiter, korektor, kompresor i zwrotnicę, które mają zapewnić dźwięk bardzo dobrej jakości.

Może będzie dane nam go przetestować 😉

Więcej szczegółów:
Producent: www.ld-systems.com/maui-5-go
Dystrybutor: www.adamhall.com

A tu przypomnienie naszej relacji z Musikmesse 2018:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here