3 września na londyńskim stadionie Wembley odbył się wielki koncert w hołdzie zmarłemu w tym roku perkusiście zespołu Foo Fighters, Taylorowi Hawkinsowi, na którym nagłośnienie zapewnił potężny system L-Acoustics.
Aby uczcić pamięć muzyka, na scenie obok pozostałych członków Foo Fighters wystąpiły między innymi takie postaci, jak Brian May i Roger Taylor (Queen), Stewart Copeland (The Police), Lars Ulrich (Metallica), Travis Barker (Blink-182), Liam Gallagher (Oasis), Paul McCartney (The Beatles), Brian Johnson (AC/DC), Wolfgang Van Halen (Van Halen).
Na bębnach zagrała też 12-letnia Nandi Bushell, która zasłynęła za sprawą internetowego pojedynku perkusyjnego z Taylorem Hawkinsem w czasie pandemicznego lockdownu, a także 16-letni syn Taylora imieniem Shane.
Przygotowanie tak ogromnego przedsięwzięcia wymagało wielotygodniowych przygotowań i pracy licznej ekipy inżynierów i techników oraz dostarczenia odpowiedniego nagłośnienia, którego podjęła się firma Britannia Row Productions we współpracy z L-Acoustics. System użyty podczas tego koncertu składał się z serii L-Acoustics K1, K2, KS28, Kara II oraz A15.
Koncert okazał się wielkim sukcesem, a jego druga edycja, upamiętniająca życie i twórczość nieodżałowanego Taylora Hawkinsa odbędzie się już 27 września – tym razem w Los Angeles.
Skrót najważniejszych momentów londyńskiego koncertu możecie zobaczyć w poniższym materiale wideo:
Więcej szczegółów
Producent: https://www.l-acoustics.com
Dystrybutor: https://audioplus.pl