Hala Kultury w Łomży gotowa!

0

Hala Kultury w Łomży to nowa przestrzeń przeznaczona na spektakle, koncerty, oraz szeroko rozumianą działalność artystyczną i kulturalną taką jak wystawy, zajęcia edukacyjne itp. Firma ESS Audio dostarczyła i zamontowała w obiekcie kompletną technologię teatralną, której można pozazdrościć…

Hala Targowa w Łomży, która powstała w 1927 roku i mieści się na Starym Rynku, została przebudowana na Halę Kultury. Projekt przywrócił jej historyczny wygląd, a przez to przyczynił się do ożywienia łomżyńskiej starówki. Odrestaurowany budynek został także dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami, co pozwoli na korzystanie zróżnicowanej grupy odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, osób niepełnosprawnych i grup defaworyzowanych.

Hala Kultury to nowa przestrzeń w Łomży przeznaczona na działalność artystyczną i kulturalną taką jak wystawy, zajęcia edukacyjne, spektakle i koncerty. Na parterze posiada salę wielofunkcyjną z zapleczem, a w podziemiu salę do podejmowania działań interdyscyplinarnych z możliwością przekształcenia na salę wystawienniczą lub konferencyjną. Na piętrze znajdują się sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą, hol na wystawy z komunikacją, a także antresole.

Firma ESS Audio, zajmująca się dystrybucją i instalacją systemów nagłośnieniowych oraz audiowizualnych, dostarczyła i zamontowała kompletną technologię teatralną, w składzie której znalazły się takie systemy jak:

  • urządzenia oświetlenia scenicznego
  • systemy elektroakustyczne
  • systemy projekcji wizualnej
  • urządzenia mechaniki scenicznej
  • urządzenia informatyczne
  • sprzęt fotograficzny.

Powyższe systemy zostały zainstalowane w głównej sali wielofunkcyjnej, ale również w mniejszych salach na piętrze i w podziemiu. Będą one wykorzystywane do celów wystawienniczych, konferencyjnych oraz spotkań lokalnego artystycznego społeczeństwa.

W ramach portoflio grupy Harman, ESS Audio wyposażyło główną sale wielofunkcyjną w nagłośnienie FOH składające się z aktywnych szerokopasmowych zestawów głośnikowych JBL Professional VRX 932LAP. Konfiguracja nagłośnienia to cztery kolumny na stronę uzupełnione aktywnymi zestawami niskotonowymi JBL VRX 918SP oraz systemem monitorowym JBL SRX812P.

Serce systemu zostało wyposażone w procesor  dbx VENU360, a zarządzanie całego systemu odbywa się z poziomu cyfrowej konsolety Soundcraft Vi1 doposażonej o kartę MADI oraz Compact Stagebox. Ponadto realizator sali ma do dyspozycji bezprzewodowy system mikrofonowy AKG WMS470 oraz szereg mikrofonów pojemnościowych jak choćby znane i cenione modele C5 czy C1000S.

Na piętrze budynku, znajduje się sala spotkań, którą można przekształcić w salę wystawienniczą.

Została ona wyposażona w ścienne zestawy głośnikowe JBL Control 28T, które są zasilane wzmacniaczem CROWN CT8150A. Ze względu na charakter sali, instalacja została oparta o technologię 100V, dlatego przy zastosowaniu wzmacniacza serii CT niezbędne okazało się zainstalowanie dedykowanego zestawu transformatorów CROWN XFRM8.

Sercem systemu jest procesor audio BSS BLU-100, uzupełniony ściennym sterownikiem BSS EC-4BV, który umożliwia sterowanie systemem w zależności od aktualnych potrzeb sali. Z racji specyfiki, sala posiada bezprzewodowy system mikrofonowy oparty o modele AKG WMS470 Presenter Set oraz AKG WMS470 D5.

W podziemiach zabytkowego budynku Hali Kultury znajduje się sala wystawiennicza. Głównym charakterem tego pomieszczenia będą wystawy stałe i czasowe.

Wyposażono ją w ścienne dwudrożne kolumny głośnikowe SONANCE PS-S53T, które zasila wzmacniacz CROWN CDi2000. Całość systemu została dopełniona o elektroakustyczny system mobilny składający się z aktywnych kolumn głośnikowych JBL PRX835, uzupełniony aktywnymi kolumnami niskotonowymi JBL PRX818XLF oraz monitorami scenicznymi JBL PRX812. System mikrofonowy sali to bezprzewodowe mikrofony AKG WMS470 Presenter Set oraz AKG WMS470 Vocal Set. Mobilny system audio jest zarządzany cyfrową konsoletą Soundcraft Si Impact i Mini Stagebox MSB32i.

Dostawca i wykonawca instalacji:
http://essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj