Flagowy system liniowy Alcons LR28 zdobywa Chiny!

318

Chiny jako druga, a może już pierwsza… 🙂 potęga gospodarcza świata, chce mieć rzeczy największe i najlepsze. W związku z powyższym – firma Cellosound – jeden z największych graczy na rynku firm nagłośnieniowym, zainwestował we flagowy system liniowy Alcons LR28!

Od momentu założenia firmy Ceollosound 21 lat temu stała się ona wiodącą firmą nagłośnieniową w Guangzhou, mieście leżącym w sercu najbardziej zaludnionego obszaru metropolitalnego w Chinach. System Alcons Audio LR28 to najnowszy nabytek firmy, który ma zapewnić najwyższy poziom dźwięku i SPL podczas największych wydarzeń muzycznych obsługiwanych przez firmę.

Warto dodać, że to nie pierwsza inwestycja w ten topowy zestaw holenderskiego producenta, z udziałem chińskich realizatorów. O dużym przedsięwzięciu pisaliśmy także w artykule: https://uptone.pl/scena/flagowy-system-liniowy-alcons-lr28-podczas-china-media-group-festival.

Jednak przykładów użycia tego wielkoformatowego zestawu nagłośnieniowego nie trzeba szukać tak daleko. Największy LR28 oraz mniejszy LR18 mogliśmy zobaczyć i usłyszeć podczas tegorocznej edycji OFF Festival w Katowicach: czytaj TUTAJ

Firma Cellosound została założony w 1998 roku i zaczynała od jednego małego miksera z kilkoma niewielkimi systemami PA. Gdy chińska gospodarka zaczęła gwałtownie się rozwijać na początku 2000 roku, baza klientów firmy zaczęło sukcesywnie rosnąć.
Do końca 2018 r. jej baza klientów urosła do poziomu, w którym potrzebne było nowe, wysokiej klasy rozwiązanie na ważne wydarzenia.

„Nasi klienci prosili o duży system touringowy i na imprezy EDM, dlatego wiedzieliśmy, że aby kontynuować nasz rozwój, potrzebowaliśmy kompletnego, wielkoformatowego systemu liniowego, który zapewni jakość dźwięku na najwyższym poziomie.”

– wyjaśnia Raymond Liu

Cellosound rozmawiał z dystrybutorem AV Guangzhou Donghui Digital Technology Development Co., Ltd, który zaproponował właśnie rozwiązanie marki Alcons Audio. Po testach decyzja została podjęta i firma zainwestował w system składający się z 16 głośników LR28, ośmiu subwooferów kardioidalnych BC543 i wzmacniaczy Sentinel10.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po kilku wydarzeniach, właściciel firmy już zapowiedział dalsze inwestycje i rozwój systemu: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z LR28, bardzo dobrze jest z nim pracować i zapewnia doskonałe wyniki. Z pewnością będziemy go rozwijać w najbliższej przyszłości ”, mówi Raymond.

Flagowy system Alcons LR28 miał swoją premierę w ubiegłym roku. Od tego czasu za sprawą charyzmatycznego założyciela, Toma Backa, zdobywa z sukcesem kolejne rynki na świecie. Przy tej okazji zapraszamy do naszego wywiadu z Tomem, dotyczącego właśnie nowego LR28 i znaku rozpoznawczego w postaci opatentowanej technologii ProRibbon, jaki udało nam się nakręcić w ubiegłym roku:

Prolight+Sound 2018: Alcons Audio LR28 i technologia Pro Ribbon

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl