Systemy nagłośnieniowe Alcons Audio na OFF Festival 2019

0

Systemy nagłośnieniowe Alcons Audio podczas OFF Festival 2019, który odbędzie się w dniach 02-04.08.2019 w Katowicach. Na scenie “Trójki”, po raz kolejny, zostaną użyte systemy LR18, a na głównej scenie zadebiutuje największy Alcons Audio LR28. Za dostarczenie, konfigurację i obsługę systemu odpowiada firma Prosound.

Do nagłośnienia głównej sceny „Perlage”, na której w tym roku zagrają między innymi Suede, Dezerter czy Stereolab, zostanie użyty wielkoformatowy system liniowy Alcons Audio LR28.

Będzie to polska premiera tego największego systemu uznanego holenderskiego producenta. Wielkoformatowy system LR28 budowany jest w oparciu o trójdrożne moduły wyposażone w dwa potężne 14-calowe przetworniki LF, cztery 6,5 calowe przetworniki MF oraz największy 14-calowy przetwornik Pro-Ribbon. Zastosowanie przetwornika Pro Ribbon w połączeniu z najwyższej jakości elementami LF i MF oraz unikalnym źródłem w postaci autorskich procesorów wzmacniających klasy Hi-End Alcons Audio Sentinel 10 zapewnić ma w pełni przewidywalne, wyjątkowo naturalne i niezwykle selektywne brzmienie oraz w 100% zrównoważony balans tonalny przy dowolnym poziomie SPL. Za niskie częstotliwości odpowiadać będzie potężny klaster kardioidalnych zestawów Alcons Audio BC 543.

Z kolei na Scenie Trójki po raz trzeci zostanie wykorzystany średniej wielkości system Alcons LR18.

Konstrukcję trójdrożnych modułów LR18 oparto o dwa 8 calowe przetworniki LF, 9,5 calowy przetwornik MF i współosiowe 7-calowe źródło wstęgowe Pro-Ribbon, wspierane przez największe 21-calowe zestawy subniskotonowe BQ211. Oba systemy Alconsa – LR18 i LR28 – charakteryzują się jakością dźwięku Hi-Fi i niesamowicie niskim współczynnikiem zniekształceń nawet podczas ekstremalnych, koncertowych poziomów ciśnienia akustycznego.

„W przypadku tak odpowiedzialnego zadania, jakim jest nagłośnienie Off Festivalu, chcieliśmy mieć stuprocentową pewność, że wszystko odbędzie się na najwyższym poziomie. Po zapoznaniu się z możliwościami systemu w trakcie pokazów w Europie i na świecie, a także dzięki wcześniejszym doświadczeniom z systemem LR18 z przyjemnością przystaliśmy na propozycję firmy Aplauz – dystrybutora firmy Alcons Audio w Polsce – wykorzystania tego systemu także na głównej scenie Off Festival. Za ostateczne brzmienie każdego koncertu odpowiadają oczywiście realizatorzy poszczególnych wykonawców, jesteśmy jednak przekonani, że wykorzystanie tego unikalnego systemu na scenie głównej OFF Festival, a także mniejszego systemu LR na scenie Trójki, pozwoli uczestnikom festiwalu doświadczyć naprawdę niespotykanych wrażeń dźwiękowych.”

– powiedział Jarosław Kaszyński, właściciel firmy Prosound.

„Jesteśmy dumni, że systemy Alcons Audio – marki, którą reprezentujemy w Polsce – zasłużyły na uznanie zarówno wśród firm nagłośnieniowych, inżynierów dźwięku oraz organizatorów tak dużych i znaczących międzynarodowych imprez, jak Off Festival. Jesteśmy również przekonani, że z obecności nagłośnienia Alcons na festiwalu i znakomitego dźwięku będą zadowoleni zarówno publiczność, realizatorzy i jak artyści.”

– dodał Grzegorz Fotek, prezes firmy Aplauz, generalnego dystrybutora marki Alcons w Polsce.

UWAGA: Dokładną konfigurację oraz możliwości systemów Alcons można będzie poznać podczas pokazów przed rozpoczęciem festiwalu w dniu 31.07.2019 od godz. 17:00 w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

O firmie Alcons…

Alcons Audio jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych systemów nagłośnieniowych. Firma powstała w 2002 roku i od tego momentu założyciel Tom Back zgromadził zespół ekspertów, z których każdy ma ponad 25-letnie doświadczenie w rozwoju i produkcji profesjonalnych systemów nagłośnieniowych. Wszystkie głośniki, wzmacniacze i procesory firmy są opracowywane i wytwarzane w jednym miejscu, łącząc tradycyjne rzemiosło z najnowszymi technologiami, materiałami i procesami produkcyjnymi, co gwarantuje, że każdy system Alcons zapewnia najlepszą jakość reprodukcji dźwięku.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

Zapraszamy także do naszej rozmowy z założycielem Alcons Audio, Tomem Back:

Prolight+Sound 2018: Alcons Audio LR28 i technologia Pro Ribbon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj