Howard Jones wierny marce Roland!

0
Indulgent Life Photography

Howard Jones to znany i ceniony brytyjski multiinstrumentalista z naciskiem na instrumenty klawiszowe. Swój pierwszy, wymarzony syntezator JUPITER-8 marki Roland, kupił z odszkodowania jakie dostał w wyniku wypadku.

Jak wspomina w wywiadzie, w tamtym czasie nie byłoby go stać na ten instrument i nie ma pojęcia czy jego kariera muzyczna w ogóle by się zaczęła…

Jeśli kochacie instrumenty klawiszowe i są one dla Was pasją bądź zawodem to ta lektura wydaje się być obowiązkowa. Czasami nieszczęśliwy wypadek, który może zdarzyć się każdemu z nas decyduje o naszym dalszym losie, a jak pokazuje ta historia może mieć prawdziwy happy end, a nawet nie “end”, bo wielka kariera tego artysty wciąż trwa!

Jeśli interesuje Was z jakich instrumentów korzysta obecnie Jones podczas swoich tras koncertowych, a także pracy studyjnej, to tajemnicą nie będzie, że w większości są to instrumenty marki Roland. W szerokim setupie znajdziemy syntezator Roland SYSTEM-8, oczywiście wspomniany wcześniej kultowy już JUPITER-8, potężne pianino sceniczne Roland RD-2000, czy cały system V-Mixing, wykorzystywany w trasach koncertowych. Nie brakuje także perełek w postaci maszyn perkusyjnych Roland CR-78 i TR-808.

Zapraszamy Was na pełny ekskluzywny wywiad z artystą na stronie Roland Cloud: https://www.rolandcloud.com/Community/Howard-Jones

Więcej szczegółów:
https://www.roland.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here