Nowe planarne słuchawki douszne Audeze LCD-i3

324

Dobre słuchawki, to przynajmniej połowa sukcesu w dążeniu do muzycznego szczęścia. W sytuacji, gdy mamy do czynienia ze słuchawkami dousznymi, możemy mówić o niemal pełni szczęścia. Dziś mamy dla Was najnowszą propozycję Audeze, czyli douszne słuchawki planarne LCD-i3.

Gama produktów Audeze poszerzyła się właśnie o nowe douszne słuchawki planarne LCD-i3 będące udoskonaleniem poprzedniego modelu o nazwie iSINE 20 oraz wykorzystujące pewne rozwiązania zastosowane w modelu LCD-i4.

Producent zapewnia, iż LCD-i3 gwarantują jeszcze lepsze doznania odsłuchowe dzięki m.in. poszerzonemu zakresowi dynamiki. Słuchawki wyposażono w komplet przewodów: Audeze CIPHER Lightning, kabel Bluetooth 5.0 obsługujący kodeki aptX i aptX HDoraz standardowy przewód 3,5 mm zwany małym Jackiem.

Wśród wspomnianych wyżej zmian względem poprzedników, firma Audeze zdecydowała się na zastosowanie magnezowych otwartych obudów oraz maskownicę wykorzystaną w modelu i4 będącą świetnym reduktorem niepożądanych rezonansów. Różnice pomiędzy maskownicami z obu modeli są raczej kosmetyczne, gdyż w i4 była ona koloru złotego, a w i3 jest srebrna. Tyle!

Audeze LCD-i3 to konstrukcja otwarta. Dzięki temu słuchawki mają zapewnić głęboki i czysty bas, bez zbędnych afterdźwięków, burczeń i innych tego typu kwiatków. Ponadto w i3 zastosowano te same przetworniki, co we wspomnianych iSINE 20, charakteryzujące się dużo wyższą rozdzielczością, aniżeli było to w przypadku modelu i4.

UniforceTM to kolejna cecha nowy słuchawek. Dla nie wtajemniczonych, UniforceTM to opatentowana cewka współpracująca z układem magnetycznym FluxorTM. Taki tandem pozwala na uzyskanie bardzo szerokiego zakresu dynamiki wśród słuchawek dousznych dostępnych na rynku. Wynik jaki udało się uzyskać, to zakres do aż 130 dB. I jak zapewnia producent, wynik ten uzyskano bez słyszalnych zniekształceń.

Bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym słuchawek są ich tzw. “płetwy”, czyli ta część, która ma dopasować się do małżowin użytkownika. W przypadku Audeze LCD-i3 płetwy te zostały na nowo zaprojektowane.
Nie zapominając jednak o użytkownikach preferujących tradycyjne mocowanie znane z iSINE, producent przeprojektował pętle wokółuszne.

Ważną informacją jest również, że akcesoria sprzedawane w zestawie kompatybilne są ze wszystkimi innymi słuchawkami dousznymi w ofercie producenta.

Słuchawki dostępne będą już we wrześniu, a producent wycenia je na około 4300 zł.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.audeze.com
Dystrybutor: https://audioklan.pl