Alcons Audio świętuje 20. rocznicę na targach ISE 2023!

0
Alcons-Audio-Phil-Tom-Maurice
Zespół zarządzający firmą Alcons Audio: Philip „Dr. Phil” de Haan, Tom Back i Maurice Laarhoven

W 2022 roku firma Alcons Audio obchodzi swoje 20-lecie. W ciągu tych dwudziestu lat holenderska firma stała się jednym z wiodących europejskich projektantów i producentów profesjonalnych systemów dźwiękowych. Na nadchodzących targach ISE 2023 firma podzieli się z nami swoimi planami na przyszłość, a także dotychczasowymi dokonaniami.

Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy były dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, Tom Back, założył holenderską firmę zajmującą się rozwojem i produkcją profesjonalnych systemów dźwiękowych dla świadomych jakości klientów. Współzałożycielem i udziałowcem w firmie został Philip „Dr. Phil” de Haan, starszy inżynier ds. badań i rozwoju, inicjator wielu patentów i ojciec dzisiejszej wysokowydajnej technologii wstęgowej (pro-ribbon), który jest odpowiedzialny za dział badań i rozwoju. Kolejne ważne nazwisko to Maurice Laarhoven, dołączył do tego grona jako trzeci akcjonariusz i odpowiada za dział finansowy.

Oferta marki Alcons Audio jest bardzo szeroka i obejmuje rozwiązania dla branży koncertowej, instalatorów, studiów, sal kinowych, teatrów i w zasadzie dla wszystkich rozwiązań, gdzie wysoka jakość dźwięku jest bezkompromisowym priorytetem.

Alcons-RBN601-pro-ribbons
Pierwszy głośnik wstęgowy Alcons RBN601 Pro-Ribbon

Ten rok był dla nich bardzo ważny, podobnie zresztą jak dla większości branży muzycznej. Po rocznej przerwie, spowodowanej przez pandemię, większość firm, w tym także Alcons Audio, zawitała na  największych targach muzycznych na świecie NAMM Show w Anaheim, gdzie zaprezentowała całą gamę swoich rozwiązań w tym także nowości jak np. najnowszy instalacyjny moduł line-array Alcons Audio LR18i.

Alcons Audio LR18i: Nowy, instalacyjny moduł line-array

Ostatnią ciekawą nowości jest średnioformatowy system liniowy Alcons Audio LR24/120, o którym więcej pisaliśmy w poniższym artykule.

Alcons Audio LR24/120: nowy, średnioformatowy system liniowy 

Ciężko też sobie wyobrazić jedne z największych imprez plenerowych bez udziału rozwiązań tej holenderskiej firmy, także w Polsce.

Systemy nagłośnieniowe Alcons Audio na OFF Festival 2022

Więcej publikacji na temat Alcons Audio znajdziecie TUTAJ. My z niecierpliwością czekamy na kolejny rok i zbliżające się targi w tym zapowiadane ISE w Barcelonie, które odbędą się w dniach 31/01 – 03/02/2023.

Zapraszamy także do obszernej publikacji, którą przygotował producent na swojej stronie: www.alconsaudio.com/20th-anniversary

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj