Systemy nagłośnieniowe Alcons Audio na OFF Festival 2022

201

Bazujące na unikalnej, opatentowanej technologii Alcons ProRibbon systemy nagłośnieniowe Alcons Audio po raz kolejny zagrały na OFF Festivalu, który odbył się w dniach 5-7.08.2022 w Katowicach.

Podczas tegorocznej edycji imprezy nagłośnienie holenderskiej firmy zostało użyte do nagłośnienia sceny T Tent: wykorzystano systemy Alcons LR18, QR24 oraz wzmacniacze Sentinel10. Za realizację sceny T Tent odpowiadała firma AudiofriQ.

Alcons LR18

Do nagłośnienia sceny T Tent, na której zagrali artyści z Polski, USA, UK, Holandii, Belgii i Niemiec, wykorzystano 16 modułów systemu liniowego Alcons Audio LR18 (po 8 modułów na stronę) zbudowanych w oparciu o dwa 8-calowe przetworniki LF, 6,5 calowy przetwornik MF i współosiowe 7-calowe źródło wstęgowe Pro-Ribbon w połączeniu z 12 basami Alcons BQ211 w konfiguracji mono.

Alcons-BQ211

Za wsparcie pokrycia pierwszych rzędów odpowiadały dwa modułowe głośniki kolumnowe Alcons QR24 bazujące na podwójnych 12-calowych przetwornikach Pro-Ribbon. Całość systemu napędzana była 7 autorskimi wzmacniaczami klasy Hi-End Alcons Audio Sentinel10, sterowanymi za pośrednictwem oprogramowania ALControl.

Alcons-QR24

„Systemy Alcons Audio są wyjątkowe ze względu na zastosowanie przetwornika Pro Ribbon, które w połączeniu z najwyższej jakości elementami LF i MF oraz unikalnym wzmacniaczami zapewniają w pełni przewidywalne, wyjątkowo naturalne i niezwykle selektywne brzmienie oraz w 100% zrównoważony balans tonalny przy dowolnym poziomie SPL.”

– wyjaśnia Grzegorz Fotek, prezes firmy Aplauz, oficjalnego przedstawiciela marki Alcons w Polsce

Alcons-Audio-na-OFF-Festival-2022_uptone

„Użyty na scenie T Tent system zabrzmiał niespotykanie naturalnie. Nawet przy poziomach rzędu 105 dBA system nie „krzyczał”, dźwięk pozostał niezniekształcony i przyjemny. Strojenie wymagało od realizatora minimalnych ruchów, ponieważ fabryczne presety są w zasadzie gotowe do grania. Co istotne, nie było konieczności ingerencji w pasmo 2-3 kHz, a jeżeli już taka wystąpiła to wynikała ona bardziej z charakteru materiału niż z systemu. Bardzo pozytywne opinie pochodziły od realizatorów zespołów Q (USA), Altin Gün (Holandia) oraz Amenra (Belgia), ich reakcją po pierwszych dźwiękach był szeroki uśmiech na twarzy i dopytywanie o nazwę systemu.”

powiedział Radosław Strzeżek z firmy Aplauz, odpowiedzialny za realizację, konfigurację, pomoc zewnętrznym realizatorom i wsparcie techniczne systemu Alcons na OFF Festivalu

Alcons-Audio-na-OFF-Festival-2022_lifestyle 

„Jesteśmy dumni, że system Alcons – marki, którą reprezentujemy w Polsce – po raz kolejny zagrał na festiwalu OFF, będącym w europejskiej czołówce tego typu imprez. Cieszymy się również, że realizatorzy i artyści docenili jakość tego nagłośnienia.”

podsumował Grzegorz Fotek

O firmie Alcons Audio

Alcons Audio jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych systemów nagłośnieniowych. Firma powstała w 2002 roku i od tego momentu założyciel Tom Back zgromadził zespół ekspertów, z których każdy ma ponad 25-letnie doświadczenie w rozwoju i produkcji profesjonalnych systemów nagłośnieniowych. Wszystkie głośniki, wzmacniacze i procesory firmy są opracowywane i wytwarzane w jednym miejscu, łącząc tradycyjne rzemiosło z najnowszymi technologiami, materiałami i procesami produkcyjnymi, co gwarantuje, że każdy system Alcons zapewnia najlepszą jakość reprodukcji dźwięku.