Alcons Audio LR24/120: nowy, średnioformatowy system liniowy 

0
AlconsAudio-LR24_120

Firma Alcons Audio wprowadziła do oferty nowy średnioformatowy system liniowy LR24/120, który uzupełnia znany już od kilku lat model o węższej dyspersji – LR24/90, wykorzystujący oczywiście firmową technologię Pro-Ribbon.

Podobnie jak zaprezentowany trzy lat temu model LR24/90 [Pisaliśmy o nim TUTAJ], także nowy 3-drożny moduł LR24/120 wykorzystuje opatentowany 12-calowy przetwornik wstęgowy RBN1202rs z symetryczną akustycznie i elektronicznie konfiguracją komponentów, odpowiadający za reprodukcję wysokich częstotliwości. 

Alcons Audio LR24/120

Bezpośrednio za nim zamontowana jest sekcja średniotonowa składająca się z dwóch 6.5-calowych przetworników z neodymowym magnesem. Całość dopełniają dwa 12-calowe woofery obsługujące niskie częstotliwości nowej generacji wyposażone w neodymowy układ magnetyczny z podwójną 3.5-calową cewką drgającą, o dużym skoku, co pozwala uzyskać niskie zniekształcenia.

Jak w całej rodzinie systemów nagłośnieniowych serii L od Alcons Audio, także nowy system wyposażony jest w specjalny układ Signal Integrity Sensing (SIS)

Podobnie jak w przypadku wszystkich systemów Alcons serii L, LR24/120 zawiera specjalny układ/okablowanie SIS (Signal Integrity Sensing) zapewniające dynamiczną kompensację połączenia przewód/złącze między LR24 a dedykowanym wzmacniaczem Sentinel, dla uzyskania naturalnego odtwarzania dźwięku niezależnie od długości kabla i impedancji wzmacniacza.

“System LR24 umożliwia nam wejście na rynek produkcyjny i rozszerza nasze portfolio również na rynek instalacyjny. Dzięki różnym rodzajom ram system można połączyć z innymi systemami liniowymi z serii L. Od użytkowników otrzymujemy świetne opinie, a stosunek wielkości systemu i masy do mocy wyjściowej, w połączeniu z wyjątkową jakością dźwięku, wydaje się dla wielu idealny. Nowy LR24/120 o szerokiej dyspersji był logicznym rozszerzeniem naszej oferty, na prośbę naszej grupy użytkowników.”

– komentuje Philip de Haan, szef działu badawczo-rozwojowego firmy Alcons Audio

Nowy moduł LR24/120 charakteryzuje się pasmem przenoszenia 58 Hz – 20 kHz (±3 dB). Nominalna czułość wynosi 108 dB, a nominalny szczytowy poziom SPL to 141 dB. Przetwornik wstęgowy RBN1202rs może obsłużyć moc wyjściową 2500 W (Peak) a stosunek mocy RMS do szczytowej w paśmie od 1 kHz do 20 kHz wynosi 1:15. Do zasilania modułu rekomendowane są wzmacniacze Sentinel10 (maks. 2 na kanał).

alcons-lr24

Do podwieszania modułu służy opatentowany system pozwalający na zastosowanie zawieszenia skompresowanego oraz nieskompresowanego, z możliwością ustawienia kąta między modułami bez konieczności uniesienia całego klastra. Jego dopuszczalne obciążenie robocze (WLL) to 24 obudowy z zapewnieniem współczynnika bezpieczeństwa 10:1.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj