Zapowiedź nowego Stage Piano – Kurzweil SP6

0

Myli się ten, kto sądzi że będzie to kolejny odgrzewany kotlet. Nic z tych rzeczy! Zapowiedziany na jesień tego roku Kurzweil SP6, to zupełnie nowy i bardzo lekki instrument sceniczny, który ma szansę sprawić wszystkim nie lada niespodziankę!

O parametrach technicznych można by napisać pewnie całą książkę, czyli dokładnie tyle, ile producent wciśnie w tzw. instrukcję obsługi dodając ją do każdego instrumentu.
Jednak jest kilka rzeczy, które warto wyłuskać z całej masy informacji przedstawianych przez Kurzweil.

Nowy SP6 to instrument zupełnie przeprojektowany względem poprzednich modeli z segmentu Stage Piano firmy Kurzweil. Wygląda dużo ładniej, schludniej i przede wszystkim ciekawiej. Interface pianisty jest jeszcze czytelniejszy i jeszcze prostszy od tych, znanych z innych modeli firmy.
Kurzweil SP6 wyposażony został w doważoną i oczywiście dynamiczną klawiaturę z mechanizmem młoteczkowym składającą się z 88 klawiszy.
W centralnym miejscu panelu użytkownika znajdziemy niewielkich rozmiarów ekran informujący o najważniejszych parametrach instrumentu. Tuż obok, po prawej, znajduje się kółko do wyboru rozmaitych funkcji, a za nim małe stadko przycisków. Do dyspozycji zostają jeszcze regulatory PitchBand i Modulation oraz kilka potencjometrów. Wszystko jednak opatrzono w czytelną konsolę, której obsługi nauczy się nawet dziecko.

Jeśli natomiast mowa o parametrach wewnątrz instrumentu, to sprawa wygląda już zgoła inaczej. Kurzweil do dyspozycji daje nam procesor LENA ze 128-głosową polifonią. Instrument wyposażono również w technologie VAST, KB3 i VA1. Nie zapominajmy o 2 GB pamięci FlashPlay, która sprawić może nie lada niespodziankę. Kurzweil SP6 wyposażony został również w 256 programów, wśród których znajdziemy dwa o największej sławie, czyli German D Grand Piano i Vintage Japanese Grand Piano. Dostępnych jest również aż 130 programów Multi, procesor efektów podzielony na 32 bloki efektowe.
W instrumencie wykorzystano również technologię Kurzweil String Resonance. Całość dopinają 4 niezależne aprpeggiatory.

Kurzweil SP6 to jednak nie tylko parametry brzmieniowe. Firma bardzo mocno podkreśla, że udało jej się odchudzić nowe Stage Piano do, uwaga! Jedynych 12 kg. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę dobry wynik, biorąc pod uwagę rozmiary instrumentu i wszystko to, co w sobie mieści. Przypominamy, że producent zapowiada wejście instrumentu na rynek już jesienią tego roku.

Firma przygotowała również edytor programowy dla komputerów PC oraz Mac i urządzeń mobilnych na platformę iOS.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.kurzweil.com oraz już niebawem na stronie polskiego dystrybutora www.musicinfo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here