Nowy Roland Fantom z pierwszą dużą aktualizacją Ver. 1.10

253

Roland wypuścił właśnie pierwszą ale jakże ważną aktualizację do najnowszej serii Fantom. Oprócz kilku poprawek znajdziemy w niej przede wszystkim nowe funkcje i możliwości.

Aktualizację możecie pobrać już ze strony: https://www.roland.com/pl/support/updates_drivers

A tu pierwszy tutorial znaleziony w necie jak ją przeprowadzić:

Najważniejszą funkcją w aktualizacji jest w pełni dotykowa edycja MIDI. Wystarczy dotknąć pattern w sekwenserze i pojawi się okno edycji (piano roll) w którym używając prostych gestów bez problemu dodasz i przemieścisz nuty lub narysujesz krzywą dynamiki.

Aktualizacja dodaje również możliwość wyzwalania własnych brzmień przypisanych do padów z samplami (których może być 2GB) za pośrednictwem sekwensera patternowego. Ponieważ możliwości tworzenia brzmień za pomocą narzędzi na pokładzie są ogromne, z pewnością docenicie także nowe funkcje wyszukiwania i oceny scen, co ułatwi szybkie znalezienie ulubionych barw.

Aby wspomóc dostępną wraz z aktualizacją możliwość rozszerzenia instrumentu, producent zapowiedział 15 rozszerzeń EXZ dla FANTOM`a. Pierwsze sześć pozycji z biblioteki Axial możesz pobrać za darmo przez ograniczony czas! Na co więc czekasz?

Przy tej okazji zapraszamy na stronę AXIAL aby posłuchać przykładów brzmieniowych z dostępnych rozszerzeń EXZ.

http://axial.roland.com/category/fantom

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać nowej serii Roland FANTOM zapraszamy do poniższego artykułu:

Nowy Roland FANTOM już dostępny!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.roland.com/pl/products/fantom_series