TONEX Pedal! Odkrywaj nieograniczone możliwości modelowania brzmienia!

0
IK-Multimedia-Tonex-Pedal

Kolejne przecieki potwierdzone! IK Multimedia zaprezentowała właśnie najnowszy stombox będący urządzeniem do modelowania brzmienia waszych ulubionych wzmacniaczy gitarowych jak i efektem typu distortion. Ale to jeszcze nie koniec jego zalet!

Nie dawno testowaliśmy dla Was kompletny ekosystem IK Multimedia TONEX, w skład którego wchodzi oprogramowanie oparte na nowej i potężnej technologii AI Machine Modeling™, pozwalające niezwykle w prosty sposób przechwytywać i modelować brzmienia wzmacniaczy czy całych systemów gitarowych i basowych. Do tego oferowana przez niego jakość jest absolutnie z najwyższej półki. Nasz test przeczytacie TUTAJ.

IK-Multimedia-TONEX

Idąc za ciosem i niewątpliwie dużym sukcesem tego systemu, producent zdecydował się na kolejny krok wprowadzając do oferty TONEX Pedal, czyli fizyczny sprzęt, który oferuje profilowanie wzmacniaczy podobnie jak istniejące oprogramowanie TONEX i podobnie jak najbardziej chyba popularne aktualnie urządzenie Kemper Profiler z tą jednak różnicą, że TONEX Pedal jest zdecydowanie tańszy! Sugerowana cena to ok. 490 Euro.

Co zatem oferuje?

TONEX Pedal należy do hardware’owych i software’owych produktów z serii AmpliTube, przeznaczonych dla gitary i basu oraz mających na celu dać użytkownikowi możliwość stworzenia i zagrania dowolnego rigu.

tonex_pedal_uptone

Jest urządzenie w formie klasycznego stomboxa będące jednocześnie wzmacniaczem i kostką efektową wyposażoną jednak w technologię AI Machine Modeling, która pozwala na zabawę z setkami dołączonych rigów modelujących brzmienia lub z nieograniczoną liczbą modeli przechwyconych przez użytkowników ze społeczności ToneNET (pisaliśmy o niej w/w teści). Dodatkowo, za pomocą dołączonej wtyczki AmpliTube TONEX można wykorzystywać dokładnie te same brzmienia w studiu.

Do wzmacniacza/efektu dodane jest oprogramowanie TONEX Machine Modeler, pozwalające na modelowanie dowolnego urządzenia. Oprogramowanie zdolne jest do uchwycenia kostek distortion/overdrive/fuzz/boost/kompresor/eq, wzmacniaczy i kolumn lub wszystkiego razem jako model brzmieniowy, który można załadować i odtwarzać zarówno w pedale TONEX, jak i w innych urządzeniach.

tonex_pedal

TONEX Pedal pozwala również na modelowanie presetów za pomocą dodatkowych procesorów DSP, takich jak bramka szumów, kompresor, tone eq i reverb, a także na zamianę kolumny w uchwyconym rigu Tone Model na dowolny IR innej firmy lub wykorzystanie zaawansowanego modułu technologicznego VIR, który charakteryzuje się podwójnym, konfigurowalnym umieszczeniem mikrofonu.

Samo urządzenie możesz uzbroić w aż 150 presetów, z dołączonego oprogramowania TONEX MAX oferującego ponad 1000 wysokiej jakości brzmień i zabrać je gdziekolwiek potrzebujesz czy to do studia czy na scenę. Nie bez znaczenia jest także wspomniany już przez nas dostęp do spełczności ToneNET, gdzie znajdziemy już ponad 6000 dodatkowych brzmień fizycznych modeli wzmacniaczy z całego świata do pobrania zupełnie za darmo!

Samo urządzenie zbudowane jest bardzo solidnie, a interfejs obsługi bardzo czytelny, który nie powinien nawet początkującym użytkownikom sprawić jakichkolwiek trudności. Z tyłu stomboxa znajdziemy wszystkie niezbędne wejścia i wyjścia w tym także słuchawkowe, które pozwoli nam długie godziny poszukiwań brzmieniowych w zaciszu własnego, domowego studia.

tonex_pedal

Wygląda na to, że szykuje się duża konkurencja na rynku modelowania gitarowego, czekamy zatem na dostępność urządzenia w Polsce!

Główne cechy TONEX Pedal:

  • Wyjście słuchawkowe umożliwia ćwiczenia z Twoim ulubionym brzmieniem po cichu.
  • Modelowanie dowolnego urządzenia za pomocą oprogramowania TONEX Machine Modeler, zdolnego do uchwycenia zachowania kostek distortion/overdrive/fuzz/boost/kompresor/eq, wzmacniaczy i kolumn lub wszystkiego razem jako model brzmieniowy, który można załadować i odtwarzać zarówno w pedale TONEX, jak i w innych urządzeniach.
  • Wtyczka TONEX – wirtualny pedał do AmpliTube, który pozwala na łatwe odtwarzanie Twoich modeli brzmień w AmpliTube.
  • Zamień kolumnę w uchwyconym rigu Tone Model z dowolnym IR innej marki lub użyj zaawansowanego, dołączonego modułu technologicznego VIR, który posiada podwójnie konfigurowalne umieszczenie mikrofonu.
  • TONEX Machine Modeler w zestawie. Działa jako bibliotekarz & edytor presetów, aby tworzyć, organizować i wymieniać presety między TONEX Pedal i TONEX Plug-in wirtualnym pedałem w AmpliTube.
  • Wbudowany port USB dla interfejsu audio do nagrywania i zarządzania presetami.
  • Dołączone AmpliTube 5 SE + Virtual AmpliTube TONEX Plugin.
  • Platforma wymiany Tone.net, gwarantuje dostęp do setek brzmień i pozwala na wymianę presetów i modeli brzmień z innymi użytkownikami.
  • Najnowocześniejszy procesor DSP zamknięty jest w solidnej obudowie z anodyzowanego aluminium, zaprojektowanej i wykonanej we Włoszech.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ikmultimedia.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj