Nord Stage 2 EX – nudna historia sukcesów

2

Za każdym razem, pisząc cokolwiek na temat instrumentów klawiszowych spod skrzydeł Clavia Digital Musical Instruments, ciężko oczekiwać wiadomości o instrumencie z jakimikolwiek wadami. Zatem, co serwuje szwedzka firma jako danie główne?

Za każdym razem czytamy o rewelacyjnych instrumentach na scenę i do studia. Wszystkie niemalże produkty tej firmy, zdobywają prestiżowe nagrody, a prawie każdy klawisz to nudna historia kolejnego sukcesu 🙂

I niestety, a może nawet “stety”, podobnie rzecz się ma z Nord Stage 2EX.
Ten następca zachwalanego (a’propos pochwał), klawisza o nazwie Nord Stage 2, to unowocześniona, kompletnie przeorganizowana i dopracowana jego wersja.
Jak widać, szwedzkiej firmie mało jest laurów i nagród, toteż postanowiła w zaciszu swoich inżynieryjnych laboratoriów, stworzyć instrument jeszcze doskonalszy – A CO TAM?

Podział na sekcje

Nord Stage 2EX został tak zaprojektowany, by pianista poczuł się jeszcze wygodniej za sterami instrumentu. Tym razem, artyście odebrano nawet możliwość pomyłki w “gałkowaniu” na panelu przednim. Dlaczego?
To proste, Clavia dokonała rzeczy tak banalnej w swej prostocie, że aż wstyd, że nikt wcześniej nie doprowadził tego pomysłu do tak idealnego stanu.
2EX podzielono na 4 sekcje:

  • Sekcja fortepianowa
  • Sekcja organowa
  • Sekcja syntezatorowa
  • Sekcja efektów

Co to daje w praktyce, nie trzeba chyba tłumaczyć?

DownloadHmmm...

Szwedzi poszli po rozum do głowy również w kwestii zasobów instrumentalnych, dodając do pamięci instrumentu kolejną porcję miejsca. Teraz w Nordzie mamy do dyspozycji 1 GB na nasze brzmienia.

Oczywiście dodatkowe instrumenty dostępne są na stronie producenta. A słynące z wysokiej jakości próbki, zapewne będą masowo “zasysane” do zasobów Nord Stage 2EX.

Trójpodział władzy – czyli trzy modele do wyboru

Nord Stage 2EX, można by nazwać serią flagowych instrumentów firmy.
Jednak sądzę, że byłoby to sporym nadużyciem.
Widać, specjaliści z Clavia Digital Musical Instruments doszli do tych samych wniosków i zamiast tworzyć wspomnianą serię, podzielili instrument na trzy wersje, z których każdy różni się jedynie zastosowaną klawiaturą.
I tak, Nord Stage 2EX został podzielony na:

  • Nord Stage 2 EX88 posiadający pełnowymiarową klawiaturą fortepianową z mechanizmem młoteczkowym
  • Nord Stage 2 EX HP76 z pełnowymiarową lżejszą klawiaturą fortepianową z mechanizmem młoteczkowym
  • Nord Stage 2 EX Compact z doważoną klawiaturą 73-klawiszową (klawiatura syntezatorowa)

Zapewne chcielibyście, żebyśmy instrument opisali w całości, prawda?
Ale nic z tych rzeczy. Po pełną specyfikację, podział na modele i ogrom informacji, które niesie ze sobą Nord Stage 2EX, zapraszamy was na stronę polskiego dystrybutora, gdzie znajdziecie dokładnie wszystkie informacje.

Zatem, chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.audiostacja.pl lub na stronę producenta www.nordkeyboards.com

A teraz czas na prezentację wideo. Zobaczcie jak prezentuje się produkt
Clavia Digital Musical Instruments – Nord Stage 2EX

2 KOMENTARZE

    • 15-20 lat temu miałem takie problemy z jakimś dziwnym procesorze gitarowym. Po przełączeniu programu ucinał wybrzmiewające delaye 🙂 Może w dzisiejszych czasach i w tej klasie instrumentów można to jakoś zmienić/ustawić…?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj