Minimoog Model D powraca! Jeszcze mocniejszy?

266
Moog-Minimoog_Model_D

Debiutujący w 1970 roku, Minimoog Model D zmienił oblicze współczesnej muzyki i służył jako archetyp dla wszystkich późniejszych syntezatorów. Teraz, po ponad 50 latach, jeden z najbardziej wpływowych syntezatorów powraca do produkcji w fabryce Mooga!

Firma Moog zapewnia, że “nowy” Model D jest budowany ręcznie i zgodnie z oryginalną specyfikacją. To ten sam projekt z lat 70 ale rozszerzony o kilka nowych funkcji: w tym ulepszoną funkcjonalność MIDI i sprężynowe koło pitch, które powraca do środka po zwolnieniu, a także serię popularnych modyfikacji funkcjonalnych z serii produkcyjnej z 2016 roku. Oczywiście ten ponadczasowy projekt zachowuje swój wyjątkowy silnik dźwiękowy oraz ścieżkę sygnału audio, które Bob Moog i jego zespół opracowali w latach 70.

Wznowienie z 2016 roku kosztowało 3900 USD. Cena obecnej edycji to ok. 6300 USD.

Dla wielu instrument ten będzie oczywiście poza zasięgiem finansowym. Nie zapominajmy jednak, że producent wypuścił niedawno popularną wtyczkę emulującą Model D na urządzenia z systemem iOS i MacOS. Pisaliśmy o niej w publikacjach poniżej:

Minimoog Model D oficjalnie na komputerach

Alternatywa dla mniej wypchanych portfeli – Minimoog Model D App

Więcej szczegółów:
Producent: www.moogmusic.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl