Kawai prezentuje nowe pianina cyfrowe serii Concert Artist: CA49 i CA59

0

Po styczniowej premierze pianin cyfrowych CA79 i CA99 podczas NAMM Show, przyszedł czas na uzupełnienie serii o kolejne. Co będą oferować najnowsze modele CA49 i CA59 należące do uznanej serii Concert Artist?

O nowych i jednocześnie bardzo zaawansowanych pianinach CA79 i flagowym CA99 pisaliśmy wielokrotnie prezentując także liczne materiały video na ich temat. Przeczytacie o nich m.in. w poniższej publikacji:

Kawai CA79 & CA99, nowe pianina cyfrowe dla wymagających

Teraz producent wprowadza nowe modele oznaczone odpowiednio symbolami CA49 i CA59 co z założenia powinno oznaczać instrumenty tańsze, a co za tym idzie wyposażone w mniej dodatkowych funkcji. Dla kogo zatem nowe pianina?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nowe pianina są następcami modeli CA48 i CA58, które były jednymi z najpopularniejszych z serii CA ze względu na dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości. Pamiętajmy jednak, że serii CA, czyli Concert Artist jest linią instrumentów profesjonalnych i mocno zaawansowanych technologicznie więc nawet teoretycznie najniższy model CA48 oferował i wciąż oferuje bo nadal jeszcze jest w sprzedaży, świetną klawiaturę, bardzo dobre brzmienia fortepianu i mnóstwo funkcji dodatkowych, a jego cena oscyluje w granicach 7.000 zł. Nie ma więc tutaj mowy o budżetowych rozwiązaniach jak w przypadku modeli które kosztują  w granicach 3.000 zł.

Nowe modele, podobnie jak poprzednie nadal bazują na sprawdzonej dynamicznej klawiaturze z mechanizmem młoteczkowym: Grand Feel Compact. Jak przystało na instrument serii premium, mamy do czynienia z pełną klawiaturą, która obejmuje 88 drewnianych klawiszy pokrytych specjalną powłoką Ivory Feel i charakteryzuje się stopniowym doważeniem, a także systemem detekcji opartym na trzech sensorach oraz przeciwwagami w dolnej (basowej) części.

Gdzie zmiany? Oczywiście w elektronice!

Rozpoczęta kilka lat temu współpraca marki Kawai i Onkyo owocuje nowymi rozwiązaniami dotyczącymi wbudowanego systemu głośników i wzmacniaczy, które je napędzając.

Tak więc, oba instrumenty wyposażono teraz w nową płytę główną oraz wzmacniacz dla bogatszego i jeszcze wyższej jakości dźwięku. Do tego mamy 4-głośnikowe systemy, a nie jak w poprzednich 2-głośnikowe, które odtwarzać będą jeszcze szerzej i dokładniej całą panoramę dźwiękową. W najnowszych modelach zastosowano ulepszone panele kontrolne z nowoczesnym wyświetlaczem OLED, a w modelu CA49 maksymalnie go uproszczono dla łatwiejszej i bardziej intuicyjnej obsługi, której oczekują mniej zaawansowani użytkownicy.

KAWAI CA49

 

KAWAI CA59

Producent ulepszył oczywiście dotychczasowe brzmienia, dodał nowe, studyjnej jakości próbki  fortepianu akustycznego Shigeru Kawai SK-5 (w modelu CA59), a także dorzucił bezprzewodową łączność Bluetooth. Tak więc nowe instrumentu będą teraz oferowały barwy oparte na próbkach fortepianów koncertowych Shigeru Kawai SK-EX, EX i SK-5. 

Na pokładzie znajdziemy także efekty PIANO RESONANCE czy zestaw narzędzi VIRTUAL TECHNICIAN. Do tego oczywiście funkcje DUAL i FOUR HANDS, efekty (REVERB, BRILLANCE), biblioteki utworów Concert Magic i Lesson, metronom, wbudowany rejestrator MIDI, obsługę Bluetooth MIDI, wyświetlacz OLED, dwa wyjścia słuchawkowe, złącza MIDI oraz port USB TO HOST.

W modelu CA59 znajdziemy dodatkowo funkcję SPLIT, dodatkowe efekty, bibliotekę Piano Music, odtwarzacz/rejestrator audio (WAV, MP3) korzystający z nośnika USB, 100 podkładów rytmicznych, wsparcie dla Bluetooth Audio, wejścia i wyjścia liniowe oraz port USB TO DEVICE.

W modelu CA49 mamy w sumie 19 barw i polifonię 192, a w CA59 44 barwy i polifonia 256-głosowa.

Warto zauważyć także niewielkie zmiany wizualne. Oba modele są nieco wyższe i bardziej zaokrąglone co dodaje im jeszcze większego charakteru klasy premium. Nowe pianina będą dostępne w trzech wersjach wykończenia: Premium Satin Black, Premium Rosewood oraz Premium Satin White.

Producent nie podaje jeszcze informacji na temat dostępności i cen, ale jak tylko będziemy znać szczegóły na ten temat to napewno was o tym poinformujemy 🙂

Więcej szczegółów
Producent: https://www.kawai-global.com
Dystrybutor: https://www.facebook.com/Silesia.Music.Center

Zapraszamy także do poniższych prezentacji video nowych instrumentów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj