Faith Guitars Eclipse Saturn (FECS) i świeża próbka możliwości ciekawego elektroakustyka

0

Mamy dla Was kolejny materiał video! Film z pozoru o zwykłym loopowaniu gitary okazał się być ciekawym pokazem możliwości brzmieniowych gitary Eclipse Saturn od Faith Guitars i umiejętności Matta Marriotta!

Piękna w swojej prostocie, a jednocześnie wyrazista i jasna w odsłuchu – taka jest gitara marki Faith Guitars – Eclipse Saturn Cut/Electro (FECS). Choć model dostępny jest na rynku od długiego czasu, nadal zaskakuje nie tylko estetyką wykonania, ale i parametrami, które jednoznacznie przekładają się na bardzo dobre brzmienie.

Gitara Faith Eclipse Saturn typu Dreadnought CE pochodzi z serii Eclipse, którą odznacza zastosowanie świecącego lakieru w kolorze czarnym dodającego gitarom z tej serii nuty tajemniczości. Top wykonano z litego świerku Engelmanna co sprawia, że gitary te brzmią wyraziście i odznaczają się jasną barwą. Zastosowanie na bokach i tyle litego drewna mahoniowego wzbogaca natomiast brzmienie średnimi tonami, a pudło typu dreadnought pozwala na lepsze wyeksponowanie basu. Lite drewno na bokach i tyle stosowane jest w profesjonalnych gitarach, lecz nie z tego przedziału cenowego co jest znaczącym walorem gitar Faith. W Faith Eclipse Saturn Dreadnought CE zastosowano także dobrej jakości przetwornik Fishman INK3 z wbudowanym stroikiem co pozwala wygodnie nastroić gitarę bez używania zewnętrznych narzędzi. Gitara wyposażona jest w klucze firmy Grover co jest gwarancją dobrego strojenie instrumentu.

Warto także zaznaczyć, że gitara ta posiada świetny stosunek jakości do ceny, a dodatkowym plusem jest twardy futerał w zestawie zapewniający bezpieczny transport i przechowywanie instrumentu.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.faithguitars.com
Dystrybutor: https://www.facebook.com/Silesia.Music.Center

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here