DJ Pierre i kultowy Roland TB-303!

0

3 marca bieżącego roku był kolejny raz okazją aby oddać hołd instrumentowi, który wyznaczył nowe standardy brzmieniowe na początku lat 80-tych ubiegłego stulecia! Przypomnijmy raz jeszcze historię kultowego syntezatora Roland TB-303!

Dziś swoją przygodą z tym instrumentem dzieli się z nami DJ Pierre, członek równie legendarnej grupy, jak tytułowy instrument, PHUTURE! Wydana w 1987 roku przez nich płyta “Acid tracks” jest pierwszą w historii z gatunku Acis House. Oczywiście głównym motorem napędzającym jej brzmienie był Roland TB-303, którego premiera odbyła się 6 lat wcześniej. Jak jednak wspominaliśmy jego historia nie była usłana różami. Chętnych i ciekawych odsyłamy do publikacji: https://uptone.pl/pianosynth/roland-tb-303-jak-poczatkowa-porazka-przerodzila-sie-w-ogromny-sukces

Co sprawiło i sprawia nadal, że brzmienie tej niepozornej, srebrnej analogowej skrzynki porywało, hipnotyzowało i inspirowało miliony fanów gatunku i ogromną ilość producentów i twórców muzyki? Ten przepis znał tylko Roland!

W koło tego instrumenty dzieje się wciąż bardzo wiele. Stworzono wielu następców, replik, kopii itp. Były to inicjatywy oficjalne jak również te mniej legalne, przynajmniej moralnie.

Dziś ceny tego analogowego syntezatora sięgają często kosmicznych cen i są prawdziwą gratką dla koneserów gatunku. Oczywiście firma Roland stworzyła instrument nawiązujący do niego w postaci modelu Roland TB-03 z linii Boutique, który cieszy się ogromną popularnością, a technologicznie z oczywistych powodów zdecydowanie przewyższa oryginał. Więcej o Roland TB-03 przeczytacie w artykule: https://uptone.pl/studio/sprzet-studio/roland-tb-03-reedycja-klasycznego-syntezatora-do-tworzenia-linii-basowej. Roland TB-303, został także wydany w wersji wirtualnej, a więcej szczegółów znajdziecie na stronie: https://www.rolandcloud.com/tb-303

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.roland.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here