REMO Sound Shape Facilitators? Co to takiego?

0

REMO przygotował niedawno prezentację instrumentów o nazwie Sound Shape Facilitators. Szczerze mówiąc nie wiemy czy jest to nowość czy nie, w każdym razie my zetknęliśmy z nimi po raz pierwszy i bardzo nam się spodobały 🙂 Dlaczego???

Tutaj  kolejny raz włącza nam się instynkt rodzicielski 🙂 Dbając o rozwój muzyczny naszych najmłodszych pociech staramy się im dostarczać różnego rodzaju bodźców do stymulowania i poznawania pięknego świata instrumentów, również perkusyjnych. I o ile ktoś powie, że bębnić można we wszystko trudno się z nim nie zgodzić. Stoły, garnki, talerze, pokrywki itp. Można mnożyć takie przykłady, ale w pewnym momencie chcemy, aby dzieciak zaczął się przez zabawę również edukować, a tutaj przysłowiowy parapet może już nie zdać swojego egzaminu.

Z pomocą przychodzi zatem bardzo ciekawy instrument, a w zasadzie cały zestaw instrumentów REMO Sound Shape Facilitators. Obejrzyjcie poniższy materiał, a może też stwierdzicie, że pomysł warty uwagi. Oczywiście jego przeznaczenie jest znaczenie szersze niż tylko małe dzieciaki, bo mogą aktywizować do działań muzycznych i rytmicznych praktycznie wszystkich.

Jak są zbudowane?

Sound Shape Facilitators Kit składa się z kolorowego naciągu Skyndeep® i czarnej obręczy Sound Shape® Circles (chyba plastikowej), na której również możemy grać. Kolory naciągów odgrywają tu kluczową rolę w brzmieniu, bo ich kolor sugeruje rozmiar, a rozmiar sugeruje ton. Czym mniejsza średnica naciągu tym wyższy dźwięk. Świetny pomysł na zbudowanie całego zestawu instrumentów i wspólne muzykowanie w grupach.

Producent zdaje się tak właśnie podszedł do tego instrumentu i oferuje je w całych zestawach: 25 bębnów i 25 pałek w dwóch rodzajach.

Póki co nie znaleźliśmy ich w polskich sklepach ale może niebawem pojawią się w sprzedaży.

Więcej szczegółów
Producent: https://remo.com
Dystrybutor: https://pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here