“Mży” – posłuchajcie nowego singla Poli Chobot & Adama Barana

0

Do sieci trafił najnowszy singiel autorstwa Poli Chobot & Adama Barana. Piosenka nosi tytuł “Mży” i zapowiada debiutancką płytę artystów. W nagraniach gościnnie wystąpiła Magdalena Sowul, klarnecistka zespołu UGLA.

Singiel „MŻY” to kombinacja korzennych inspiracji i nowoczesności. Utwór łączy w sobie zamiłowanie do szorstkich, brudnych brzmień gitary, transowości i otwartych form, pozostawiających pole do improwizacji, które w „MŻY” zapełnia zaproszona do gościnnego udziału na płycie klarnecistka Magdalena Sowul z zespołu UGLA. Singiel zapowiada płytę, która w bezkompromisowy sposób kontynuuje drogę obraną na EP „Brudno“, eksplorując strukturę piosenki, nie bojąc się przy tym awangardowych rozwiązań.

Singlowi Poli i Adama towarzyszy specjalny hashtag #czyjużmży. Na swoim profilu na Instagramie artyści zachęcają do wykorzystywania go i dokończenia według własnej inwencji jednego z fragmentów tekstu, który brzmi “Gdy na świecie mży…“. Do akcji można włączyć się w każdym momencie stosując w instastories wspomniany hashtag oraz tagując profil @polachobot.adambaran.

Pola i Adam to dwoje ludzi, którzy mimo skrajności charakterów tworzą jeden, dziki organizm muzyczny. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę. Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters i Skip James, jak Björk czy Radiohead. Wydana w 2017 roku EP „Brudno” zapowiada debiutancką płytę, która ukaże się w listopadzie 2019 roku nakładem wytwórni FONOBO Label.

Więcej o wykonawcach na https://www.facebook.com/polachobot.adambaran

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here