Nowe konga i bongosy Pearl Jesus Diaz Signature

0

Pearl Drums prezentuje nową serię konga i bongosów sygnowanych nazwiskiem Jesusa Diaz. Urodzony na Kubie Diaz jest jednym z najbardziej utalentowanych perkusistów i wokalistów na dzisiejszej scenie. Zobaczcie czym charakteryzują się nowe instrumenty.

Pearl Corporation wprowadza do sprzedaży nową serię bongosów i bębnów konga sygnowanych nazwiskiem Jesusa Diaza. Pochodzący z Kuby artysta jest jednym z najbardziej rozchwytywanych perkusistów i wokalistów na dzisiejszej scenie. I właśnie jego aktywność sceniczna stała się inspiracją do powstania nowej serii.

Od Quino aż po Tumbę bębny z serii Thai Oak zaprojektowano z myślą o muzykach grających w pozycji siedzącej.
Bębny mają 30″ wysokości, a dzięki zwiększeniu średnicy, ich brzmienie jest dużo pełniejsze. W odróżnieniu od zwykłych konga, nowe bębny nie wymagają pochylania. Zawdzięczają to 4″ otworowi umieszczonemu na przodzie korpusu.

W latach 90. postanowiłem poeksperymentować i spróbować poprawić brzmienie moich bębnów. Zrobiłem kilka dziur w niektórych bębnach i zauważyłem niesamowitą różnicę w dźwięku. Otwory, które pierwotnie zrobiłem na bębnach były zbyt wysokie, przez co straciłem niektóre częstotliwości. Okazało się zatem, że określenie ich położenia było krytyczne dla osiągnięcia dobrego brzmienia” – mówi Jesus Diaz.

Nowe bębny wyposażono również w specjalnie zaprojektowane lugi Quick Release, które pozwalają na szybkie zdjęcie naciągów. Dodatkowo bębny posiadają bardziej ergonomiczny, redukujący siłę uderzenia kształt – dzięki niemu dłonie grającego nie męczą się tak mocno. Według producenta, nowe bongosy o rozmiarze 7” i 8,5” mają czyste i klarowne brzmienie. Podobnie jak pozostałe modele, bongosy wyposażono w lugi Quick Release. Quinto, Konga, Tumba i Bongosy są wykończone matowym lakierem o nazwie Brushed Platinum #580 i posiadają membrany wykonane z prawdziwej bawolej skóry.

Więcej szczegółów
Producent: https://pearldrum.com
Dystrybutor: http://silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here