Dean Guitars i dwa modele z serii V Select – Classic Black i Quilt Top Trans Black

486

V Select – to seria stworzona przez profesjonalistów dla profesjonalistów. Frazes powtarzany za każdym niemal razem, z każdą premierą, ma moim zdaniem swoje odwzorowanie w rzeczywistości, gdyż Dean Guitars zwraca uwagę bezkompromisową dbałością o najdrobniejszy szczegół, wyjątkową specyfikacją w zestawieniu z akceptowalną ceną. Dziś o gitarach Dean Guitars V Select – Classic Black oraz Quilt Top Trans Black.

Oba modele to niemal bliźniaczo podobne gitary w kształcie litery V, wyposażone w bardzo dobre przetworniki Seymour Duncan APH-1 Custom Zebra w pozycji gryfu, oraz Seymour Duncan TB-5 Custom Zebra w pozycji mostka.
Mahoniowy korpus opatrzono w dwóch różnych wykończeniach. I tak tańszy model Dean Guitars V Select Classic Black posiada mahoniowy top wykończony w kolorze czarnym, a droższy o kilkadziesiąt dolarów V Select Quilt Top Trans Black ma klonowy top w wykończeniu transparentnej czerni uwydatniające rysunek słojów drewna.

Ponadto oba instrumenty wyposażono w polimerowe czarne klucze z maszynkami Grover, most Tune-O-Matic, 22 progi jumbo i elektronikę z kontrolą Vol (Gryf), Vol (Most) oraz Tone.
Instrumenty posiadają mahoniowy gryf, taką samą skalę 24 3/4″ (629mm) oraz promień 12″ (305mm).

Więcej szczegółów
Producent: https://www.deanguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl