Meinl Byzance Dark Double Down Crash-Ride 21″ to niezwykle dynamiczny i wszechstronny talerz perkusyjny, który powstał we współpracy ze znanym i cenionym perkusistą. Przed Wami najnowsza propozycja niemieckiego producenta Meinl Matt Halpern Signature. Zapraszamy do naszego testu!

Firma Meinl, to od lat jedna z najpopularniejszych marek perkusyjnych na świecie, wybierana przez wielu profesjonalnych bębniarzy jak chociażby Thomas LangBenny Greb, czy też Chris Coleman. W tym zacnym gronie znajduje się też świetny perkusista i edukator muzyczny Matt Halpern znany dla większości z nas jako perkusista amerykańskiej grupy Periphery.

Matt-Halpern-Meinl-Cymbals

W jego setupie znajdziemy wiele talerzy marki Meinl, a także dwie sygnatury. Jedną z nich jest znany już od kilku lat 17″/18″ DOUBLE DOWN STACK – MATT HALPERN – AC-DOUBLEDOWN z serii Artist Concept Model, a w tym roku dołącza do niego tytułowy bohater, czyli 21″ Double Down Crash-Ride z serii Byzance Dark.

Meinl-Matt-Halpern-Signature-Byzance-Dark-Double-Down-Crash-Ride-21

Jak zapewne większość z Was wie, Seria Byzance to najwyższa półka firmy Meinl. Są to talerze wykonane z najszlachetniejszego stopu brązu – B20, obrabianego ręcznie. Dedykowane dla muzyków świadomych, szukających swojego brzmienia. Dodatkowo linia Dark to talerze ciemne, o krótkim wybrzmiewaniu. Czy taki właśnie jest najnowszy Meinl Matt Halpern Signature? Tego dowiecie się z naszego testu, a dodatkowo dla urozmaicenia porównaliśmy go z cenioną od lat blaszką Meinl Byzance Transition Ride 21″ Mike Johnston Signature. Zapraszamy!

Podsumowując

Meinl BYZANCE DARK 21″ DOUBLE DOWN CRASH-RIDE to wszechstronny, dynamiczny, ręcznie młotkowany talerz 21”, który w zależności od sytuacji może pełnić funkcje zarówno ride’a, jak i crasha. Posiada mocne i tnące brzmienie, które przebija się przez brzmienie całego zespołu. Otwiera się bardzo szybko, co sprawia, że fantastycznie sprawdza się w crash-ridingu i dużych pojedynczych akcentach crashu, a kombinacja wykończeń tworzy unikalną mieszankę sustainu i kontroli. Jeżeli zatem szukacie ciemnego, dynamicznego, szybkiego i dużego crasha, który sprawdzi się w cięższych gatunkach muzycznych, to testowany przez nas model jest z pewnością godny waszej uwagi!

Sugerowana cena: ok. 2.600 PLN

Łukasz Łapiński
uptone.pl

Meinl-Matt-Halpern-Signature-B21DDCR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj