Audiostacja wyłącznym dystrybutorem marek Sequential i Oberheim w Polsce!

279

Choć marka Sequential była obecna w ofercie firmy Audiostacja już od kilku lat, to od teraz została jej wyłącznym dystrybutorem w Polsce. A jeśli jeszcze mało Wam analogowego brzmienia to mamy dla Was kolejną dobrą wiadomość. Kultowy Oberheim także znalazł się pod skrzydłami Audiostacji!

Choć większości fanom analogowego brzmienia z pewnością nie trzeba obu marek przedstawiać, to przypomnijmy, że początki obu firm to kolorowe lata siedemdziesiąte, kiedy technika syntezy dźwięku przekraczała kolejne bariery. Dziś trudno w to uwierzyć, ale dopiero w drugiej połowie tamtej dekady syntezator analogowy doczekał się wielogłosowości, czyli polifonii, a mówiąc po ludzku, możliwości grania całych akordów, a nie pojedynczych dźwięków. Doczekał się też sprytnego mikroprocesora, który umożliwiał zapisanie rożnych ustawień (presetów) i ich natychmiastowe przywoływanie za dotknięciem przycisku.

Nie-zyje-Dave-Smith-zalozyciel-Sequential-Circuits

To wtedy właśnie firma Sequential Circuits założona przez Dave’a Smitha, który niestety zmarł w ubiegłym roku, wypuściła na rynek syntezator Prophet-5, który dysponował pięciogłosową polifonią i pamięcią ustawień. To był przełom, sensacja i kosmos w jednym! Instrument wyniósł firmę Dave’a do panteonu sławy i już na zawsze zapisał się jako “ten pierwszy”.

Sequential_uptone

Dzisiaj Prophet-5 osiąga astronomicznie ceny na rynku wtórnym, choć na szczęście jest znów produkowany. A jeśli 5 głosów dla Was to wciąż za mało to macie do wyboru także 10-głosowy Prophet-10! Dostępne są także wersje desktopowe, o których pisaliśmy TUTAJ.

Dave Smith, po zamknięciu firmy na początku lat osiemdziesiątych, przetrwał epokę syntezatorów cyfrowych i powrócił dwadzieścia lat później, najpierw pod postacią Dave Smith Instruments, a od niedawna jako po prostu Sequential.


Oberheim-OB-X8
Oberheim OB-X8

Drugą marką jest Oberheim, firma założona 50 lat temu przez Toma Oberheima, która wsławiła się supermocarnie i jednocześnie miękko brzmiącymi “analogami” (kojarzysz wstęp do “Jump” Van Halen?), które, podobnie jak dzieła Dave’a Smitha powróciły w chwale i są znów dostępne!

Obydwaj producenci to dziś jedna firma działająca pod dachem korporacji Focusrite, która zapewnia im swobodę oraz szerokie możliwości rozwoju. Sequential i Oberheim oferują całą gamę syntezatorów, które wyznaczają nowe trendy w analogowej syntezie, co potwierdza, że technologia analogowa ma się świetnie!

Więcej szczegółów
Producent: https://oberheim.com
Producent: https://www.sequential.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl