Mark Whitfield Jr. w towarzystwie blach Meinl Cymbals z serii Byzance

0

Mark Whitfield Jr. to jeden z wiodących perkusistów jazzowych młodego pokolenia. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma gwiazdami tego gatunku. Dziś możemy zobaczyć Marka w towarzystwie blach Meinl Cymbals z serii Byzance.

Na kanale Meinl Cymbals pojawił się bardzo ciekawy film z prezentacji jaką przygotował Mark Whitfield Jr.
Grający na blachach Meinl Cymbals Mark, pokrótce opowiedział o swoim zestawie, wyjaśniając dlaczego wybrał serię Byzance.

W secie znalazły się takie talerze jak:

  • 16” Byzance Vintage Trash Crash
  • 14” Byzance Traditional Thin Crash (Hihat Top)
  • 14” Byzance Serpents Dark Hihat (Hihat Bottom)
  • 20” Byzance Extra Dry Thin Ride
  • 22” Byzance Monophonic Ride
  • 18” Byzance Extra Dry Dual Crash

Mark Jr. podążając śladami ojca, uczęszczał do tej samej uczelni, Berklee College of Music, ukończywszy ją z wyróżnieniem. Studia magisterskie ukończył zaś na Manhattan School of Music rozpoczynając jednocześnie karierę perkusisty. Szybko zyskał reputację jednego z najlepszych młodych perkusistów jazzowych i został nominowany do nagrody Grammy w 2014 roku wraz z zespołem Kenny’ego Garretta „Pushing the World Away”.

Wraz z rodzinnym zespołem „Whitfield Family Band”, 24 stycznia 2017 roku, wydał album „Grace”, na którym zagrali ojciec, Mark Whitfield na gitarze, starszy syn Mark Whitfield Jr. na perkusji, młodszy Davis Whitfield na fortepianie, Yasushi Nakamura na basie i niesamowita Sy Smith śpiewająca tytułową piosenkę “Grace”.

O blachach z serii Byzance, na uptone.pl możecie przeczytać wpisując w wyszukiwarkę słowo “Byzance”. Zapraszamy do lektury.

Więcej szczegółów
Producent: https://meinlcymbals.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here