Latin Percussion i pasja tworzenia w drewnie

0

We Are Rhythm – to slogan, którym posługuje się ekipa tworząca instrumenty perkusyjne w fabryce Latin Percussion. Dziś trochę o drewnie i pasji tworzenia z tego nieprawdopodobnie wdzięcznego materiału.

Firma założona została w 1964 roku w Nowym Jorku przez Martina Cohena, muzyka który w kryzysie kubańskim w roku 1962 napotykając na problemy ze sprowadzeniem instrumentów na własny użytek, postanowił sam rozpocząć ich produkcję. Efektem jego wielu prób było założenie firmy, będącej dziś jednym z największych producentów instrumentów perkusyjnych kojarzonych z muzyką latynoamerykańską – Latin Percussion

Jednym z założeń Martina było tworzenie z najwyższej jakości gatunków drewna, z których wytwarzane były oryginalne instrumenty z rejonów Ameryki Łacińskiej.
Aby sprostać tym kryteriom, Martin Cohen po dziś dzień zatrudnia głównie pracowników z rejonów latynoskich napływających na tereny Stanów Zjednoczonych uważając, że zarówno rytm jak i pasję tworzenia w drewnie mają we krwi.

Produkcja instrumentów perkusyjnych w fabryce wiąże się wykorzystaniem takich gatunków drewna, które przede wszystkim będą miały bardzo dobrą charakterystykę akustyczną. Są to oczywiście świerk, cedr, mahoń czy lipa.

Martin Cohen przyjął również strategię, w której każdy pojedynczy instrument taki jak chociażby Cajon, będzie produkowany od początku do końca przez jedną osobę.
Takie podejście sprawiło, że konkretny egzemplarz będzie nosił charakterystyczne cechy, którymi pochwalić może się ten konkretny rzemieślnik. W związku z tym, po zakończonej produkcji instrumentu, widnieje na nim podpis z pieczęcią tego właśnie pracownika.

Bardzo ważnym znakiem rozpoznawczym fabryki LP jest technologia zgodnie z którą wykonywane są instrumenty. Wciąż tradycyjne giętarki parowe, skrawalnice do tworzenia forniru, czy też ręczna obróbka końcowa to świadectwo najwyższego poziomu produkcji, w której siłą rzeczy nieodzowną częścią jest osobista kontrola jakości.

Więcej szczegółów
Producent: www.lpmusic.com
Dystrybutor: www.pl.gewamusic.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here