Druga edycja warsztatów Hajer Level już w kwietniu!

0

I my wiemy i wy wiecie, że bez perkusji i basu po prostu się nie da. Od zarania dziejów, jeszcze zanim narodził się śpiew, to rytm był pierwotną formą muzyki. Nie ma co się okłamywać, bez dobrego warsztatu rytmicznego nie ma dobrego grania. I właśnie dlatego powstały warsztaty Hajer Level.

Nazwa was nie zwodzi. Z jednej strony mamy wyniesienie swoich umiejętności na nowy poziom, a z drugiej z kolei odnosimy się do śląskiego słowa “hajer”, które oznacza “górnika”. Dlaczego w gwarze śląskiej? Ot dlatego, że cała impreza odbywa się w zabytkowym pokopalnianym Parku Tradycji w malowniczej miejscowości Siemianowice Śląskie. To właśnie w tym klimatycznym i wyjątkowym miejscu szkoła perkusyjna Drumset Academy – szkoła perkusyjna razem z Siemianowickim Centrum Kultury i Stowarzyszeniem Artyści Siemianowicom organizują warsztaty HAJER LEVEL – jedno z niewielu wydarzeń w Polsce poświęcone w całości sekcji rytmicznej. 

W planie wydarzenia przewidziano wiele atrakcji edukacyjnych i rozrywkowych, w tym:

  • W ramach swojej trasy TAMA-MEINL Europe/Asia Clinic Tour ’18 warsztaty kolejny raz odwiedzi węgierski perkusista Peter Szendofi, który nie tylko poprowadzi zajęcia lecz również zagra sobotni koncert ze swoim projektem Loop Doctors.
  • Po raz drugi zagra też basista Andrew The Bullet Lauer. Andrew poprowadzi dwie serie warsztatów oraz wystąpi z finałowym koncertem promującym swoją drugą płytę “The 2nd journey”.
  • Po raz pierwszy będziemy gościć perkusistę Adam Markó, który niedawno poprowadził lekcję dla amerykańskiej platformy edukacyjnej Drumeo.
  • W programie zobaczycie również polski duet Piotra Czyja (perkusja) jednego z czołowych polskich edukatorów, nauczyciela jednej z najlepszych szkół perkusyjnych w Polsce – Drumset Academy, piszącego comiesięczne artykuły szkoleniowe do magazynu Magazyn Perkusista oraz znanego już dobrze Kosmy Kalamarza (bas). Panowie poprowadzą swoje indywidualne kliniki oraz wspólną sesję treningową dla basistów i perkusistów.
  • W niedzielę Kosma Kalamarz wystąpi również z koncertem swojego jazzowego projektu PKS Trio. Niespodziankę dla basistów szykuje również Taurus Amp, który w sobotę przygotuje specjalny pokaz Taurus Amp Bass Show. 

Oprócz warsztatów i koncertów, przez całe dwa dni czynna będzie wystawa sprzętu gdzie każdy będzie mógł zobaczyć i przetestować sprzęt muzyczny takich producentów jak m.in. TAMA, MEINL, Ibanez, Taurus Amp, Lukawski, BlackHawk, PePercussion, RM Cajon. Całość zakończy sesja autografów i afterparty z udziałem muzyków w Sztajger Club zlokalizowanym w piwnicach Parku Tradycji. 

Warsztaty perkusyjno-basowe Hajer Level odbywać się będą 7 i 8 kwietnia w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. 

Bilety na koncerty i warsztaty w cenie 80zł za dzień do nabycia w kasach Siemianowickiego Centrum Kultury oraz na stronie www.bilety.siemck.pl. Wstęp na wystawę sprzętu jest bezpłatny. 

Więcej info szukajcie na www.facebook.com/events/171079033616291.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj