Universal Music Polska organizuje Remote Songwriting Camp

0

W miniony czwartek odbyły się pierwsze zdalne zajęcia dla producentów, songwriterów i toplinerów związanych z Universal Music Polska. Artyści w zaciszu własnych mieszkań zebrali się online, by mimo panującego na świecie kryzysu wciąż tworzyć muzyczne hity.

Tak samo, jak zwykli zjadacze chleba, tak i muzycy w gigantycznym stopniu przenieśli się na tzw. homeoffice. Na profilach społecznościowych coraz częściej trafia się na livestreamy prosto z prywatnych, często domowych studio nagraniowych. Można je oglądać również na kanałach PopSztos czy Digster Polska.

Podobnie songwriterzy i producenci, mimo braku możliwości spotkania się w studiu, nie próżnują. Tak narodziła się idea Remote Songwriting Camp dla artystów i twórców związanych z Universal Music Polska. Jest to fantastyczna okazja do stworzenia czegoś zupełnie nowego i odświeżającego w świecie polskiej muzyki.

Jak czytamy na stronie Universal Music Polska:

“W minionym tygodniu odbył się pierwszy całkowicie zdalny songwriting camp zorganizowany przez Universal Music Polska. Przez 3 dni w pracach wzięło udział 25 osób, które połączyły się w grupy od 2 do 3 osób, a rekordziści pracowali w gronie 8-osobowym. Poza kompozytorami i producentami, w prace włączyli się sami artyści oraz dział A&R Universal Music Polska. W trakcie Remote Songwriting Campu powstały demówki 20 utworów, część z nich wciąż jest dopracowywana. Pierwsze efekty prac wkrótce trafią do serwisów cyfrowych.

Uczestnicy Remote Songwriting Campu spotykali się na platformie Zoom, gdzie odbywały się burze mózgów, a następnie każdy nagrywał na sprzętach domowych. Producenci tworzyli w domowych studiach. Wokale były przesyłane drogą elektroniczną, a konsultacje również odbywały się w grupach na Zoomie. Prawie jak na songwriting campie na żywo – poza fizycznym dystansem, uczestników wyróżniały mniej formalne stroje czy brak makijażu. Spowodowało to jeszcze większą atmosferę bliskości, wręcz domową strefę komfortu. Producenci, songwriterzy i toplinerzy biorący udział w Remote Songwriting Campie pochodzili z takich krajów jak Polska, Wielka Brytania, Dania, Szwecja, Węgry, Stany Zjednoczone, Belgia, Szkocja czy Hiszpania. Pracę zza kulis można podglądać na kanałach społecznościowych uczestników.”

Materiał źródłowy znajdziecie pod adresem: https://media.universalmusic.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here