“Run With The Devil” – nowa piosenka Me And That Man

0

Po świetnie przyjętym krążku z 2017 roku grupa Me And That Man opublikowała w sieci klip zapowiadający kolejne wydawnictwo. Utwór nosi tytuł “Run With The Devil”.

Dowodzony przez lidera Behemoth, Adama Nergala Darskiego, Me And That Man wraca w nowej postaci – a co najważniejsze – z nową muzyką. Zespół zaprezentował nowy singel, któremu towarzyszy wyreżyserowany przez Romana Przylipiaka klip. W utworze gościnnie wystąpił Jørgen Munkeby z norweskiego Shining.

Klip ukazuje perypetie uwolnionego z bagażnika samochodu Jørgena, który rozpoczyna swój “bieg z samym diabłem”, czyli z Nergalem. Od spotkania w ponurej uliczce, szaleńczej jazdy autostradą, aż do klubu, w którym zespół występuje przed rozentuzjazmowanym tłumem – to wszystko można zobaczyć w nowym teledysku Me And That Man. Oprócz tego spostrzegawczy widz będzie miał do czynienia z różnymi tajemniczymi wskazówkami, symbolami, ukrytym przekazem.

– To była świetna zabawa. Kiedy zacząłem planować klip do tego utworu, chciałem stworzyć coś więcej, niż zwykły teledysk – chciałem stworzyć film muzyczny, który rozpoczyna się w momencie, w którym przerwano “Nightride”. Ale nie bierzcie tego wszystkiego zbyt poważnie – przy pomocy pewnych metafor składamy do grobu naszą przeszłość, bo teraz nadchodzi czas na nowe. Ten klip to bardzo dobry sposób na przedstawienie kolejnego wcielenia Me And That Man… ale co będzie dalej? Przygotujcie się na mnóstwo zajebistych rzeczy.
– mówi Nergal. 

W kwietniu zespół rusza w polską trasę koncertową “New Tour, New Songs, Same Shit 2020”, nad którą patronat objęło Antyradio. Nergalowi i jego ekipie podczas trasy będą towarzyszyć Frank The Baptist, Mùlk oraz wspomniany wcześniej Jørgen Munkeby z Shining.

Oto szczegóły polskich koncertów:

  • 2.04 Wrocław, Zaklęte Rewiry
  • 3.04 Szczecin, Kosmos
  • 4.04 Gdańsk, Stary Maneż
  • 5.04 Toruń, Lizard King
  • 15.04 Warszawa, Palladium
  • 16.04 Kraków, ZetPeTe
  • 17.04 Poznań, Tama
  • 18.04 Gostyń, Hutnik
  • 19.04 Katowice, P23

Me and That Man to zespół, który powstał z inicjatywy lidera Behemoth, Adama Nergala Darskiego. Krytycy określają ich muzykę jako połączenie rocka, mrocznego bluesa, folku i country. Grupa powstała w 2016 roku. Debiutancki album formacji nosił tytuł „Songs of Love and Death” i ukazał się 24 marca 2017 roku nakładem brytyjskiej wytwórni Cooking Vinyl. Latem 2018 roku nastąpiła zmiana składu zespołu, ale Me And That Man właśnie otwierają nowy rozdział w swojej karierze.

Adam Nergal Darski określił Me And That Man jako nowy ekscytujący etap w swoim życiu, który buduje most pomiędzy dwoma światami: ekstremalną sceną z której się wywodzi i zupełnie nowym obszarem, pełnym cieni i znaków zapytania. Muzykę Me And That Man opisał jako rodzaj wędrówki, podczas której człowiek staje twarzą w twarz ze swoimi demonami. Twórczość Me And That Man pokazuje, że Nergal posiada niebywałą umiejętność dostosowania swojego mocnego, radykalnego przekazu do każdego gatunku muzycznego i że świetnie się w każdym z tych gatunków odnajduje. A przecież blues nazywany jest muzyką diabła.

Więcej o zespole na https://www.facebook.com/meandthatman/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here