ØRGANEK zagra w Starym Maneżu

0

Organek to jeden z najciekawszych artystów, jacy pojawili się w ostatnich latach na polskim rynku muzycznym. Nowatorscy w formie, klasyczno – vintage’owi w brzmieniu, podbili serca słuchaczy ekspresją sceniczną, błyskotliwymi tekstami i naprawdę dobrą muzyką.

Formację ØRGANEK do życia powołał w 2013 roku jej lider, autor tekstów i kompozycji, gitarzysta i wokalista Tomasz Organek. Zaledwie rok później do zespołu (Adam Staszewski – bas oraz Robert Markiewicz – perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt.”Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia. Płyta szybko też pokryła się platyną.

Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. “Czarna Madonna”. Zespół nawiązuje do swojego pierwszego albumu, chodź tym razem wszystko brzmi nowocześniej. “Czarna Madonna” jest dużo bardziej złożona, słychać w niej nawet odniesienia do tak odległych od siebie stylistyk jak punk, czy country. W warstwie tekstowej ØRGANEK zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji.

Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga liczną publiczność. Po “Głupim”, album “Czarna Madonna” to zaproszenie do następnych spotkań.

Koncert grupy Organek odbędzie się 26 marca 2017 o godzinie 19:00 w klubie Stary Maneż w Gdańsku. 

Bilety w cenach:
miejsca stojące: przedsprzedaż: 45 zł / w dniu koncertu 55 zł
miejsca siedzące: przedsprzedaż 60 zł / w dniu koncertu 70 zł

Bilety do kupienia pod adresami www.interticket.plwww.eventim.pl i www.kupbilecik.pl

Więcej o zespole i imprezie znajdziecie na: starymanez.pl i www.facebook.com/tomorganek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here