BloodBound, Crystal Viper i Thobbe Englund – “Dragons & Witches Tour” w B90

0

Jest okazja do świętowania. Zarówno szwedzki Bloodbound jak i nasz rodzimy Crystal Viper będą promować swoje najnowsze krążki. Premierę albumów „War Of Dragons” i „Queen Of The Witches” zaplanowano na luty 2017 roku.

Całość koncertowego składu „Dragons & Witches Tour” uzupełnia człowiek, którego w naszym kraju nie trzeba przedstawiać – Thobbe Englund występujący przez cztery lata jako gitarzysta Sabaton, tym razem przyjedzie do Polski promować swój solowy materiał.

Kilka słów o wykonawcach?

BLOODBOUND to szwedzki zespół reprezentujący heavy i power metal. Pewnie niewielu z was kojarzy małe, położone w środkowej Szwecji miasteczko Bollnäs. A pochodzi z niego parę znanych osobistości, choćby supermodelka Victoria Silvstedt i aktor Peter Stormare. Tam też, w 2004 roku, dwóch serdecznych kumpli zafascynowanych heavy metalem, Tomas Olsson i Fredrik Bergh postanowiło założyć zespół. Muzyka posłużyła im za tło do opowieści w stylu mrocznego fantasy, które snują do dziś. Na koncie mają siedem płyt studyjnych i jedną koncertową. No może nie do końca siedem, ale najnowszy album – “War Of Dragons” premierę będzie miał już 24 lutego 2017.

Więcej o grupie znajdziecie na www.bloodbound.se i www.facebook.com/bloodboundmetal.

CRYSTAL VIPER pochodzą z Katowic i grają konkretny heavy metal. I są kolejnym dowodem na trafność powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Istnieją już blisko 15 lat, ale większego uznania doczekali się poza Polską, przede wszystkim w Niemczech, niż w ojczyźnie. Marta Gabriel (wokal, gitara), Golem (perkusja), Andy Wave (gitara), którzy utworzyli kapelę w 2003 roku, nie przejmują się, robią swoje i dobrze na tym wychodzą. Jeśli ktoś jeszcze jakimś cudem nie słyszał o Crystal Viper, to powinien koniecznie zapoznać się z jego muzyką w szczególności, gdy lubi granie spod znaku Judas Priest, Manilla Road, Manowar, Warlock, Doro z mocnym kobiecym wokalem.

Więcej info znajdziecie na www.crystalviper.com i  www.facebook.com/crystalviperofficial.

THOBBE ENGLUND – Tego pana doskonale znają w Polsce liczni u nas fani zespołu Sabaton. Thobbe Englund był bowiem przez cztery lata członkiem niezwykle popularnej nad Wisłą formacji z Falun. Grał też między innymi w Raubtier, zespole określanym mianem szwedzkiego Rammstein. Latem 2016 roku Thobbe podjął decyzję o całkowitym przejściu na swoje i opuścił szeregi Sabaton. Żeby była pełna jasność, Szwed solowe płyty nagrywał na długo przed dołączeniem do kapeli (jako Thorbjörn Englund). Pierwsza datowana jest na 2006 rok, kolejne ukazały się w latach 2015 i 2016. Pracując na własny rachunek, Thobbe jest zosią samosią. Nie tylko komponuje i produkuje, lecz również gra na wszystkich instrumentach i śpiewa. Na 2017 rok szwedzki gitarzysta, który wielbi grę swego rodaka Yngwiego Malmsteena, ma zaplanowaną czwartą płytę „Sold My Soul”. Coś zarówno dla gitarowych wymiataczy i nie tylko dla nich.

Więcej o muzyku szukajcie na www.facebook.com/thobbeenglundofficial.

Koncert „Dragons & Witches Tour” oraz Thobbe Englunda odbędzie się 28 marca 2017 o godzinie 18:30 w klubie B90 w Gdańsku

Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu) do nabycia online na tickets.soundrive.pl i www.eventim.pl oraz w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here