“Nowa herstoria” – UGORNA z premierą debiutanckiej płyty

0
UGORNA_fot_Maciej_Nowak

UGORNA prezentuje swój debiutancki album! “Nowa herstoria” to opowieść o kobiecości, która jest drogą do prawdy o samej sobie. Ten muzyczny debiut powstał we współpracy z Pauliną Przybysz i Karoliną Kozak (autorki tekstów), a także z Pawłem Zalewskim, który jest producentem płyty i autorem większości kompozycji.

UGORNA (Marzena Ugorna) wokalnie wywodzi się z bluesa i choć nie nagrała płyty bluesowej, to blues jest jej częścią. Mimo że “Nowa herstoria” muzycznie czerpie z wielu źródeł, to bardzo słychać surową siłę bluesa, która towarzyszy UGORNEJ od najmłodszych lat.

Ugorna_Nowa-Herstoria_cover“Blues wychodzi mi samoczynnie, zupełnie bez planu. Moim planem było pójść samej sobie pod prąd i czyścić piosenki z bluesa, żeby brzmiały bardziej współcześnie i żeby były mniej emocjonalne. Okazało się jednak, że trudno jest poskromić swoją pierwszą muzyczną miłość.”

– mówi UGORNA  

Wierność sobie jest dla UGORNEJ bardzo ważna, stąd Nowa herstoria to opowieść o kobiecości, która nie boi się poszukiwać, popełniać błędy i być pewną siebie. Teksty na płytę napisały dwie kobiety: Paulina Przybysz i Karolina Kozak, które dobrze uchwyciły to, co bliskie jest UGORNEJ. Autorką dwóch tekstów: Woda i Wyjaśnienie jakie znalazły się na płycie, jest wybitna poetka Zuzanna Ginczanka, której wiersze i poruszająca biografia są UGORNEJ bardzo bliskie.

“Wszystko o czym śpiewam jest częścią mnie. Zależało mi aby opowiedzieć o kobiecie, która stwarza samą siebie w procesie głębokiej przemiany, szuka swojej drogi, akceptuje i jest sobie wierna. Można powiedzieć, że w pewien sposób dopiero się rodzi.”

dodaje UGORNA 

Album promuje singiel “Dupa”, do którego powstał klip zrealizowany przez Macieja Nowaka na Maderze. 

W nagraniu płyty udział wzięli: Paweł Zalewski (gitary, instrumenty klawiszowe, viola da gamba, cytra, chórki); Piotr Zalewski (bas); Jerzy Markuszewski (perkusja); Marta Zalewska (skrzypce, altówka); Rafał Gańko (trąbka).

W sieci znalazły się już single: Ziemia Ugorna i Przedpokój oraz utwory Amok, Amsterdam, Midnight sky (cover utworu Miley Cyrus), Woda i Jetlag.

Co słychać u UGORNEJ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj