Zapraszamy na Festiwal WigroSfera [15-16/07/2022]

0
Festiwal-WigroSfera-2022

W dniach 15-16 lipca 2022 zapraszamy Was na trzecią edycję Festiwalu WigroSfera, który tradycyjnie odbędzie się na na terenie Wigierskiego Parku Narodowego i Suwałkach. Wydarzenie będzie także dostępne online!

Jak zaznaczają organizatorzy, FESTIWAL WIGROSFERA to dźwiękowa odpowiedź na naturalną ludzką potrzebą obcowania z naturą i kulturą. To wydarzenie nietuzinkowe i jedyne w swoim rodzaju, łączące kulturę wysoką z pięknem i walorami turystycznymi suwalszczyzny.

Wszystkie szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/wigrosfera

ZOBACZCIE JAK BYŁO ROK TEMU:

Wydarzenia będą dostępne zarówno dla widowni na miejscu oraz dzięki wysokiej jakości transmisji audio video na żywo – również w internecie. Główna scena usytuowana będzie na plaży PTTK w Starym Folwarku z widokiem na jedno z najpiękniejszych polskich jezior – Wigry. W mieście Suwałki koncerty będą się odbywały w sali koncertowej Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Idea artystyczna zakłada prezentację najbardziej kreatywnych polskich twórców, którzy łączą  w swoich dokonaniach tradycję muzyki klasycznej oraz najnowsze jej osiągnięcia wykorzystujące nowinki technologiczne.

Wciągu dwóch dni wydarzeń odbędzie się sześć koncertów oraz zaprezentowana zostanie jedna instalacja audio wideo. W Suwalskim Ośrodku Kultury usłyszymy i zobaczymy wiodący europejski kwartet smyczkowy NeoQuartet we wspólnym  projekcie z artystą sztuk wizualnych Radosławem Derubą oraz multiinstrumentalistę i twórcę muzyki elektronicznej Bartosza Webera wraz z VJem Wiktorem Podgórskim.

Na scenie nad Jeziorem Wigry swoje projekty zaprezentują: twórca elektroniki Bartosz Dziadosz – Pleq wraz ze skrzypkiem Adamem Roszkowskim; czołówka polskich jazzmanów w projekcie Radek Nowicki Trio oraz jedna z najbardziej obiecujących artystek europejskiej sceny modern classical – Yana.

Widownia podczas koncertu nad Jeziorem Wigry będzie mogła również obcować z wizualno – dźwiękowym kolażem na 18 telewizorów analogowych wraz  z 18 odtwarzaczami dvd i projektorem cyfrowym w ramach artystycznej instalacji Aleksandry Hewelt.

Festiwal-WigroSfera-2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj