Nergal podpala kościoły, czyli “Burning Churches” zespołu Me And That Man

0

Po niedawnej premierze piosenki “Run Wit The Devil” przyszła pora na kolejnego singla dowodzonej przez Adama Nergala Darskiego grupy Me And That Man. Nowy utwór nosi tytuł “Burning Churches”.

Tym razem w utworze gościnnie wystąpił Mat McNerney z formacji Grave Pleasures, którego porywający wokal doskonale akcentuje ten mocno inspirowany mrokiem bluesowy kawałek, wytwarzając iście złowieszczą atmosferę. Oliver Jonesa stworzył animowany klip do “Burning Churches”.

Historia opowiedziana w utworze “Burning Churches” ma o wiele głębsze znaczenie, niż mógłby sugerować sam tytuł. Jest to mroczna i zarazem smutna opowieść o młodym chłopcu, który w dzieciństwie był molestowany przez księdza. Przysięgając zemstę na kościele przekształca się w super-bohatera i duchowego przywódcę, któremu z każdą chwilą przybywa naśladowców.

– Gdyby ktoś powiedział mi kiedyś, że nagram piosenkę świąteczną, wybuchnąłbym gromkim śmiechem. Ale… piekło zamarza i oto przedstawiam wam “Burning Churches”. Tym razem połączyłem siły z Matem McNerneyem z legendarnego Beastmilk, Grave Pleasures, DHG i Hexvessel. Rozsiądźcie się wokół choinki, rozpalcie ogień i napijcie się drinka. Alleluja.
– mówi Nergal.

W kwietniu zespół rusza w polską trasę koncertową “New Tour, New Songs, Same Shit 2020”, nad którą patronat objęło Antyradio. Nergalowi i jego ekipie podczas trasy będą towarzyszyć Frank The Baptist, Mùlk oraz Jørgen Munkeby z Shining.

Oto szczegóły polskich koncertów:

  • 2.04 Wrocław, Zaklęte Rewiry
  • 3.04 Szczecin, Kosmos
  • 4.04 Gdańsk, Stary Maneż
  • 5.04 Toruń, Lizard King
  • 15.04 Warszawa, Palladium
  • 16.04 Kraków, ZetPeTe
  • 17.04 Poznań, Tama
  • 18.04 Gostyń, Hutnik
  • 19.04 Katowice, P23

Me and That Man to zespół, który powstał w 2016 roku z inicjatywy lidera Behemoth, Adama Nergala Darskiego. Krytycy określają ich muzykę jako połączenie rocka, mrocznego bluesa, folku i country. Nergal określił M&TM jako nowy ekscytujący etap w swoim życiu, który buduje most pomiędzy dwoma światami: ekstremalną sceną z której się wywodzi i zupełnie nowym obszarem, pełnym cieni i znaków zapytania. Muzykę M&TM opisał jako rodzaj wędrówki, podczas której człowiek staje twarzą w twarz ze swoimi demonami. Twórczość Me And That Man pokazuje, że Nergal posiada niebywałą umiejętność dostosowania swojego mocnego, radykalnego przekazu do każdego gatunku muzycznego i że świetnie się w każdym z tych gatunków odnajduje. A przecież blues nazywany jest muzyką diabła…

Więcej o zespole na https://www.facebook.com/meandthatman/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here