Moda na kasety magnetofonowe! Ceny szybko rosną…

0

Ponad 100 zł za nową kasetę magnetofonową do nagrywania? Tak! Artyści zaczynają wypuszczać swoje premierowe albumy na tych nośnikach, a użytkownicy odkurzają swoje stare zbiory…

Historia lubi zakręcać koło. Po powrocie do łask płyn winylowych czas na kasety magnetofonowe. Mija właśnie 58 lat od zaprezentowania światu pierwszej kasety magnetofonowej, której wynalezienie zawdzięczmy firmie Phillips. Szczyt ich popularności to lata 80-90′ jednak dziś coraz więcej artystów postanawia wracać do tych nośników.

Ralph Kaminski wydał “Młodość” na kasecie magnetofonowej!

Poza tym użytkownicy, którzy nie pozbywali się swoich kaset zaczęli je wystawiać na sprzedaż w serwisach aukcyjnych po zdecydowanie wyższych kwotach.

“Rynek kaset magnetofonowych w naszym kraju stale rośnie. Przestaje być już tylko wąską niszą, a staje się prawdziwą modą, doskonale uzupełniającą wciąż zyskujące na popularności winyle. Coraz częściej najbardziej wyczekiwane premiery muzyczne, oprócz CD i LP, ukazują się również na kasetach magnetofonowych. Jako nośnik limitowany stają się wówczas prawdziwą gratką dla muzycznych kolekcjonerów.”

– potwierdza Monika Marianowicz, rzeczniczka prasowa Empiku

Zapraszamy do obszernej publikacji na money.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here