Loud Jazz Band w lutym w Starym Maneżu

0

W muzyce Loud Jazz Band słychać nie tylko jazz w wydaniu klasycznym, ale również free jazzowym. Wszystko w połączeniu z dynamiką rocka i world music, tworzy niepowtarzalny, rozpoznawalny styl, którego nie da się pomylić z niczym innym.

Ta norwesko-polska grupa ponownie wraca do Polski, by 24 lutego 2017 w Starym Maneżu promować swoją nowa studyjną płytę. Gościem specjalnym formacji z Oslo jest wybitny pianista, uznany za objawienie polskiej i europejskiej sceny muzycznej, Paweł Kaczmarczyk.

Zespół powstał w Polsce 1989 r. z inicjatywy Mirosława „Carlosa” Kaczmarczyka i od tej pory wydał 10 albumów, występując na czołowych festiwalach w Polsce i za granicą. Po sukcesie płyty 4Ever 2U (1995), artysta wyemigrował do Norwegii. Wystartował tam z nową, międzynarodową odsłoną zespołu, nagrywając kolejne płyty.

W Starym Maneżu norwesko-polska grupa wystąpi w składzie:
Miroslaw “Carlos” Kaczmarczyk – gitara,
Øyvind Braekke – puzon,
Wojtek Staroniewicz – saksofon,
Pawel Kaczmarczyk – fortepian,
Kristian Edvardsen – gitara basowa,
Ivan Makedonov – perkusja,
Maciej Ostromecki – instrumenty perkusyjne,
Jonas Cambien – syntezator.

Gościem specjalnym formacji z Oslo jest Paweł Kaczmarczyk, wybitny pianista, uznany za objawienie polskiej i europejskiej sceny muzycznej. Trzeci po Tomaszu Stańce i Marcinie Wasilewskim, polski muzyk, który wydal swoja płytę dla prestiżowej, niemieckiej wytwórni ACT, w roli lidera własnego zespołu. Jest ceniony za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę.

Koncert Laud Jazz Band odbędzie się 24 lutego 2017  20:00 w klubie Stary Maneż w Gdańsku.

Bilety w cenie 49 zł dostępne na www.kupbilecik.plwww.eventim.pl i www.interticket.pl.

Więcej o zespole znajdziecie na www.facebook.com/loudjazzband.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here