Lightning Bolt po raz pierwszy w Warszawie

0

Niepodzielni mistrzowie hałasu i chaosu, Lightning Bolt już 30 stycznia wystąpią na scenie warszawskiego klubu Pogłos. Gubienie butów pod sceną, o ile w ogóle będzie scena, mile widziane.

Amerykański duet Lightning Bolt to czysty hałas. Powstali w 1994 roku jako szkolny projekt muzyczny. Ich brzmienie to mnóstwo przypadkowych dźwięków i długie, nawet kilkuminutowe, jednostajne partie perkusyjne. Melodia nie występuje praktycznie wcale lub jest prosta i regularna. Wokal jeśli już się pojawia, jest modyfikowany elektronicznie i niewyraźny. Często stosowanym efektem jest przekształcanie głosu tak, by wydawał się dobiegać z krótkofalówki. To nie jest zachęcający do przyjścia na koncert opis, prawda? Pozornie nie jest, ale jeśli pozwolicie się tej kakofonii obezwładnić, to już nie macie wyjścia. Można tylko gubić buty w dzikim tańcu pod sceną – o ile będzie scena.


GDZIE: Klub Pogłos, Warszawa
KIEDY: 30.01.2018
BILETYwww.biletomat.pl, www.going.pl, www.goout.net

Więcej informacji: www.facebook.com/events/293564347944937


Lightning Bolt – amerykański zespół muzyczny z Providence w stanie Rhode Island. Zespół zaliczany do wykonawców gatunku noise rock, został założony w 1994 roku jako szkolny projekt muzyczny. W początkowym składzie Hisham Bharoocha pełnił rolę wokalisty, Brian Chippendale perkusisty, a Brian Gibson grał na gitarze basowej. Zespół opuścił Hisham Bharoocha, jego funkcję przejął Brian Chippendale. Swoje muzyczne umiejętności rozwijali grając w Fort Thunder, zabytkowym magazynie, popularnym miejscu występów lokalnych artystów. Lightning Bolt jest jednym z najbardziej znanych zespołów, wywodzących się z RISD (Rhode Island School of Design).W utworach Lightning Bolt uwagę zwraca znaczna ilość pozornie przypadkowych dźwięków i długie, nawet kilkuminutowe, jednostajne partie perkusyjne. Melodia nie występuje praktycznie wcale lub jest prosta i regularna, z tej przyczyny zespół zaliczany bywa do wykonawców gatunku math rock. Brian Chippendale śpiewa tylko w niektórych utworach, jego głos jest modyfikowany elektronicznie i niewyraźny. Często stosowanym efektem jest przekształcanie głosu tak, by wydawał się dobiegać z krótkofalówki. Brian Gibson wydobywa z gitary basowej dźwięki monotonne, mechaniczne i niemelodyjne lub bardzo dynamiczne i wysokie. Wpływów na ich muzykę często upatruje się w twórczości japońskich zespołów noise rock, takich jak Boredoms czy Ruins. Powszechny jest też pogląd, że znaczny wpływ na ich muzykę ma twórczość Sun Ra i Philipa Glassa. Ostanią płytą duetu jest Fantasy Island z 2015 roku, którą duet promował m.in. występem na OFF Festival 2016.

Więcej o zespole na www.facebook.com/lightningboltband.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here