Koncert charytatywny „Razem z Ukrainą”: zebrano prawie 8 mln złotych na pomoc Ukrainie! [FOTORELACJA]

0
Koncert-charytatywny-Razem-z-Ukraina
FOTO: Cezary Piwowarski

Prawie 8 mln złotych dla Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc Ukrainie zebrano podczas koncertu charytatywnego „Razem z Ukrainą”. W Atlas Arenie gościli znani artyści i aktorzy zarówno z Polski, jak i z Ukrainy – wśród nich m.in: Zalewski, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho, Ludmiła Smorodina oraz Andrzej Seweryn.

Koncert „Razem z Ukrainą”, który odbył się 20 marca w Hali Atlas Arena w Łodzi, to jedno z największych wydarzeń transmitowanych na żywo przez TVN Grupa Discovery. Można go było oglądać aż w 50 krajach. Przed ekranami w Polsce zobaczyło go niemal 6 milionów osób, a w Ukrainie 1,3 mln odbiorców.

Cały koncert do obejrzenia na player.plTUTAJ

W ramach inicjatywy zebrano łącznie prawie 8 mln zł, które przekazano Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na pomoc Ukraińcom dotkniętym wojną.

Wydarzenie otworzyła 7-letnia Amelia Anisowicz – znana internautom z wykonania ukraińskiej wersji przeboju “Mam tę moc” z animacji “Kraina lodu” w jednym ze schronów w Kijowie. Jej wykonanie hymnu Ukrainy podczas koncertu stało się światowym newsem i zostało bardzo pozytywnie odebrane przez widownię na całym świecie, stając się viralem. Dziewczynce, która uciekła do Polski przed wojną razem ze swoją babcią i nastoletnim bratem towarzyszyła na scenie popularna ukraińska wokalistka Tina Karol.

Organizatorem wydarzenia była agencja Follow The Step, a partnerem telewizyjnym TVN Grupa Discovery.

FOTO: Tomasz Urbanek & Cezary Piwowarski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj