Jakie słuchawki do systemu monitoringu dousznego?

952
Jakie-sluchawki-do-odsluchu

Monitoring douszny, to coraz popularniejszy system odsłuchu wybierany przez muzyków na scenie. I choć na zestaw składa się odbiornik, nadajnik i słuchawki douszne, to właśnie ten ostatni element szczególnie istotny jest dla samego muzyka. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze?

Żeby móc wykonywać muzykę, niezbędne jest dobre słyszenie zarówno swojego instrumentu (głosu) jak i reszty zespołu. Jeszcze do nie dawna jedynym dostępnym sposobem na odsłuch sceniczny był system monitorów podłogowych skierowany w stronę konkretnego muzyka. I choć nadal jest on wykorzystywany z powodzeniem gdyż posiada wiele zalet (ale o tym w innym materiale) to coraz częściej wybierany jest także system monitoringu dousznego tzw. IEM (In-Ear Monitor).  Co przemawia na jego korzyść i na co zwrócić uwagę przy doborze słuchawek dousznych przeznaczonych do pracy na scenie?

Po szczegóły zapraszamy do poniższego materiału wideo, w którym Tomek Trzebiatowski, ceniony inżynier dźwięku współpracujący od ponad 20 lat z polskimi zespołami wyjaśni Wam to zagadnienie. Dodatkowo wskaże główne cechy i zalety słuchawek dousznych marki Sennheiser z serii IE PRO. Zapraszamy!

Więcej szczegółów:
Producent: https://en-us.sennheiser.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Nowe słuchawki Sennheiser IE 100 PRO i IE 100 PRO Wireless!

Sennheiser IE 400 PRO i IE 500 PRO: najnowsze monitory douszne już w Polsce!