Everyday St. – GCH+ z piosenką o nadziei…

0

Debiutancki album Timelapse zespołu GCH+ coraz bliżej…  Everyday St. to ostatni singiel zapowiadający płytę i właśnie ukazał się w sieci. Zapraszamy do słuchania!

Everyday St. to piosenka, która opowiada o tym, jak odnaleźć nadzieję, gdy przytłacza nas codzienna monotonia. To przesłanie jest codą całej płyty. Warto zaznaczyć, że jest to alternatywno-rockowy utwór (mimo, że płyta jest nu-jazzowa). Jego brzmienie wzbogacił duet: Karol Wachnik na wiolonczeli i Joanna Pomykała-Jankowska na skrzypcach. Opowieść zaczyna się kameralnie, intymnie. Przechodzi przez kolejne punkty kulminacyjne, by skończyć się szeroką, wręcz orkiestrową panoramą o jasnej barwie. O barwie nadziei.

Gdy opowiem, o czym dokładnie jest Everyday St., to straci cały swój sens. Utwory takie jak ten nie znoszą wykładnia kawy na ławę. Wszystko, co mogę powiedzieć to: dla nas to spoglądanie w przyszłość z nadzieją, niezależnie od rzeczywistości, która nas otacza. Chcieliśmy stworzyć nastrój pozytywnej melancholii, na ostatniej piosence z płyty.”

mówi o Everyday St jej autor, Łukasz Jankowski

CZYTAJ TAKŻE: 

“Transit 5” – GCh+ z premierą singla zapowiadającego album TIMELAPSE!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj