Słuchawki Beyerdynamic Aventho Wireless. Personalizacja, to ich drugie imię

742

Słuchawki tej renomowanej firmy, niemalże za każdym razem, z każdą kolejną premierą powodują poruszenie na rynku tego segmentu Hi-Fi. Precyzyjne wykonanie i jakość odsłuchu należą do najlepiej ocenianych w branży. Teraz jednak, Beyerdynamic idzie o krok do przodu, tworząc słuchawki osobiste, z pełną kontrolą użytkownika w każdym zakresie ich pracy.

Parametry brzmieniowy nowych Aventho Wireless zasługują na oklaski całej branży. Przy ich budowie wykorzystano przetworniki Tesla lecz to tylko ułamek całej historii, jaka wytworzyła się wokół Aventho Wirless.
Mowa oczywiście o Mimi, nad którym prace trwały całe 12 lat. Nie wiem czy wszyscy z Was słyszeli o Mimi. Jeśli nie, to spieszymy z wyjaśnieniami.
Otóż 12 lat temu zapoczątkowane zostały badania nad nowym algorytmem, który w prosty sposób miał badać słuch użytkownika i dostosowywać do niego parametry urządzenia.
I tak, powstały algorytm trójetapowo bada nam słuch, dostosowując parametry Beyerdynamic Aventho Wireless do takich, by każdy, niezależnie od poziomu wrażliwości na muzykę mógł usłyszeć to samo, co słyszy wprawiony w swoim zawodzie realizator dźwięku.

Ale po kolei. W pierwszym etapie Mimi robi nam badanie słuchu. Wychwytując niedoskonałości naszego organu, tworzy mapę częstotliwości jakie słyszymy lepiej lub gorzej. Na tej podstawie startuje drugi etap Mimi, czyli dostosowanie słuchawek do wytycznych pierwszego etapu, czyli badania słuchu i słyszanych częstotliwości.
Trzeci etap, to zapisanie parametrów i odtwarzanie muzyki zawsze pod kątem przeprowadzonego wcześniej badania.
Nie oznacza to, że słuchawki przejmują nad nami całkowitą kontrolę.
To my mamy możliwość korekcji i dalszych ustawień dzięki aplikacji Make It Yours, w skrócie MIY i dotykowemu panelowi znajdującemu się na pokrywie prawej słuchawki.

aptX HD, czyli Bluetooth 48kHz/24bit. Najnowszy standard, który niestety nadal nie jest standardem w rozumieniu społecznym, oferuje absolutnie niebywałą jakość odsłuchu przy połączniu Bluetooth. 48kHz/24bit, to wartości które dotąd były całkowicie niedostępne tzw. zwykłemu zjadaczowi chleba. Teraz, Beyerdynamic Aventho Wireless mamy dostęp do najwyższej jakości dźwięku. I to nie uwiązani do kabla, a dzięki technologii bezprzewodowej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.beyerdynamic.de oraz na stronie polskiego dystrybutora www.konsbud-hifi.com.pl

https://www.youtube.com/watch?v=FgGwH4gWFTQ&feature=em-uploademail