SENNHEISER IE 900 – Nowe, flagowe słuchawki audiofilskie! Kiedy w Polsce?

1

Firma Sennheiser przedstawiła światu nowe, flagowe słuchawki douszne, które zapewnić mają niezwykle wysoką jakość odtwarzania dźwięku w urządzeniach przenośnych. Poznajcie model IE 900!

Przypomnijmy, że seria IE (InEar) podzielona jest na dwa segmenty. Jeden dedykowany profesjonalistom do pracy z dźwiękiem i jego monitoringu (Seria IE PRO), drugi zaś audiofilom oraz osobom aktywnym, którzy oczekują wysokiej jakości audio w mobilnym wydaniu. Tytułowy SENNHEISER IE 900 jest przedstawicielem właśnie tego, drugiego segmentu. Więcej naszych publikacji o słuchawkach Sennheiser: TUTAJ

Wracając do słuchawek Sennheiser IE 900. Wyposażono je w opracowany przez producenta przetwornik X3R, udoskonaloną wersję 7- milimetrowego audiofilskiego przetwornika Extra Wide Band, zaopatrzonego w unikalny trójkomorowy system absorberów. Zapewnić ma to doskonałe, naturalne odtwarzanie wysokiej jakości dźwięku.

Unikalny system trójkomorowego absorbera

Dążenie Sennheisera do zapewnienia najwyższej wierności dźwięku rozpoczyna się od obudowy słuchawek dousznych IE 900. Są one wyfrezowane z jednego bloku aluminium, dzięki czemu tworzą wewnątrz unikalny system trójkomorowego absorbera (T3CA). Pierwotnie opracowany dla uznanego modelu IE 800, w przypadku IE 900 opatentowany system absorbera wykorzystuje trzy komory i spiralę akustyczną wyfrezowaną w otworze, aby przeciwdziałać efektowi maskowania. To zjawisko akustyczne powstaje, ponieważ ucho ludzkie nie jest w stanie odbierać dźwięków o wysokiej częstotliwości przy niskiej głośności, jeśli w tym samym czasie występują głośniejsze dźwięki w niższym zakresie częstotliwości. Niwelując energię z rezonansów maskujących, system absorbera zapobiega powstawaniu niepożądanych wartości szczytowych, dzięki czemu słyszalne stają się nawet najsubtelniejsze niuanse dźwiękowe.

Obudowy elementów dousznych IE 900 są wyfrezowane z jednego bloku aluminium, aby stworzyć unikalny system trójkomorowego absorbera (T3CA)

„Jeśli dążymy do wyznaczenia nowego wzorca w dziedzinie wierności odtwarzania dźwięku w urządzeniach przenośnych, żaden szczegół nie jest bez znaczenia. Zaprojektowaliśmy wszystkie komponenty IE 900 tak, aby współpracowały ze sobą i dostarczały nadzwyczajnych wrażeń akustycznych. Czy to podczas długich sesji odsłuchowych w domu, czy w podróży, słuchacze nigdy nie będą musieli iść na kompromis w kwestii doznań dźwiękowych” – powiedział Jermo Köhnke, Product Manager w Sennheiser.

Doświadczenie w akustyce i precyzja produkcji

W porównaniu do tradycyjnych koncepcji wieloprzetwornikowych, technologia jednoprzetwornikowa zapewnia słuchaczom większą wierność dźwięku. W IE 900 zastosowano zatem nowy przetwornik Sennheiser X3R, udoskonaloną wersję 7- milimetrowego audiofilskiego przetwornika Extra Wide Band, zaprojektowaną z zachowaniem ścisłych tolerancji i udoskonaloną przez ekspertów w celu osiągnięcia jeszcze większej wierności.

Przetwornik IE 900 jest łączony z obudową we w pełni zautomatyzowanym zakładzie produkcji przetworników w centrali firmy w Niemczech, dzięki czemu uzyskuje się najniższe jednostkowe różnice w miniaturowych dynamicznych przetwornikach. Specjalistyczny zespół w Wedemark w Niemczech projektuje, konstruuje i produkuje IE 900 zgodnie z najwyższymi standardami produkcyjnymi w branży audio.

Unikatowe obudowy słuchawek są precyzyjnie wyfrezowane ze stopu aluminium o wysokich parametrach, dzięki czemu zachowują swój nieskazitelny wygląd przez lata. Precyzyjne kamery dokładnie badają elementy przetwornika podczas produkcji, a gotowe przetworniki są testowane przed i po sparowaniu. Aby zapewnić optymalne działanie, lewa i prawa słuchawka są ręcznie parowane, aby dobrze ze sobą współgrały. Niezwykle lekkie i elastyczne, szerokopasmowe przetworniki zapobiegają zniekształceniom, zapewniają naturalny, zrównoważony dźwięk i gwarantują jego przejrzystość niezależnie od poziomu głośności.

Nowo opracowana folia membranowa zapewnia wysoki stopień tłumienia wewnętrznego, minimalizując naturalne rezonanse i zniekształcenia harmoniczne (THD: 0,05% przy 94 dB, 1 kHz). Pasmo przenoszenia od 5 Hz do 48 000 Hz sprawia, że IE 900 ujawniają nawet najdrobniejsze szczegóły w muzyce.

Najwyższa wygoda i komfort

Dzięki wysokiej klasy złączu Fidelity Plus MMCX, w przypadku IE 900 audiofile mają swobodę wyboru kabli. Głębsze osadzenie w obudowie zapewnia większą stabilność pozłacanego złącza. Do słuchawek dołączony jest kabel niesymetryczny z wtykiem 3,5 mm oraz kable symetryczne z wtykami 2,5 mm i 4,4 mm.

Testowane i ulepszane pod kątem wytrzymałości i trwałości, wzmocnione para-aramidem kable mogą wytrzymać tysiące cykli zginania. Aby zapewnić wygodne i bezpieczne dopasowanie, IE 900 mają ergonomiczne rozwiązania, w tym indywidualnie regulowane zaczepy na uszy, a także silikonowe i wykonane z pianki pamięciowej adaptery douszne w trzech rozmiarach, idealne do dłuższego słuchania muzyki.

Sennheiser IE 900 będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie katalogowej 5999 zł.

Więcej szczegółów
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj