NAD Electronics ze wsparciem dla Apple AirPlay 2

0

Nie da się zaprzeczyć, że Apple AirPlay niemal od samego początku cieszy się gigantyczną popularnością. Łatwość obsługi i jakość strumeniowania, jaką oferuje ta technologia została doceniona także przez NAD Electronics. Od niedawna użytkownicy NAD C 658, C 368, C 388 i Masters M10 mogą cieszyć się pełnym wsparciem najnowszej wersji tej rewolucyjnej technologii – Apple AirPlay 2.

NAD Electronics, wiodący producent domowych urządzeń audio i wideo klasy premium, zapowiedział, że jego przedwzmacniacz/DAC/odtwarzacz strumieniowy BluOS C 658 oraz wzmacniacz strumieniowy BluOS Masters M10 otrzymają ważną aktualizację  oprogramowania, która wprowadza Apple AirPlay 2. Technologia pozwala na strumieniowanie dźwięk z iPhone’a, iPada lub komputera Mac wprost do ww. modeli NAD. Ponadto firma NAD wprowadziła moduł MDC BluOS 2i, który można zainstalować w specjalnie przygotowanych slotach wzmacniaczy zintegrowanych C 368 i C 388, aby dodać do tych urządzeń strumieniowanie multiroom BluOS i funkcję AirPlay 2.

“Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować użytkownikom urządzeń NAD kompatybilność z Apple AirPlay 2. Szczególnie dumni jesteśmy z tego, że taką możliwość oferujemy w przypadku modułu BluOS 2i, ponieważ technologia AirPlay 2 nigdy nie była implementowana w tego typu rozwiązaniach modułowych, dzięki czemu właściciele starszych modeli NAD, takich jak wzmacniacze zintegrowane C 368 i C 388, które debiutowały w 2016 r., mogą zyskać dostęp do nowej technologii wiele lat po ich pierwotnym zakupie”.
– podkreśla Cas Oostvogel, menadżer produktu w NAD Electronics.

Od 30 lipca 2019 r. użytkownicy wymienionych wyżej modeli muszą zaktualizować oprogramowanie platformy high-res multiroom BluOS do wersji 3.4.20. Po zakończeniu aktualizacji AirPlay 2 stanie się aktywne, a użytkownicy będą mogli strumieniować serwisy muzyczne, podcasty, audiobooki, filmy, gry, YouTube audio, dźwięk z telewizora oraz muzykę zgromadzoną w swoich iPhone’ach, iPadach lub komputerach Mac. Integracja daje także użytkownikom Apple Music możliwość zarządzania odtwarzaniem na wymienionych urządzeniach NAD przy użyciu sterowania głosowego Siri. Z AirPlay 2 klienci z kilkoma urządzeniami obsługującymi BluOS lub głośnikami kompatybilnymi z AirPlay 2 będą mogli cieszyć się swoją ulubioną muzyką w całym domu – przy zachowaniu idealnej synchronizacji.

Informacje o technologii Apple AirPlay znajdziecie na www.apple.com

Więcej szczegółów:
Producent – www.nadelectronics.com
Dystrybutor – www.audioklan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here