Bose przedstawia nową serię inteligentnych głośników

0

Kolejny producent sprzętu nagłośnieniowego, Bose, postanowił poszerzyć ofertę głośników i soundbarów o urządzenia inteligentne. Nową serię amerykańskiej firmy otwierają głośnik Bose Home Speaker 500, Bose Soundbar 500 i Bose Soundbar 700.

Każdy z nowych produktów ma oczywiście kilka wspólnych cech, a są nimi ekskluzywne materiały, wyrafinowana stylistyka oraz znana i lubiana jakość dźwięku. Seria jest w pełni kompatybilna z większością platform streamingowych oraz z aplikacją Bose Music, dzięki której użytkownicy mogą przeglądać wszystkie swoje utwory i płynnie przełączać się pomiędzy stacjami radiowymi, listami odtwarzania i usługami.

Bose Home Speaker 500 – w jego wnętrzu znajdują się dwa skierowane w przeciwnych kierunkach niestandardowe przetworniki. Dzięki ich nietypowemu ustawieniu dźwięk odbija się od ścian, a co za tym idzie, powstaje naprawdę szeroka scena dźwiękowa. Urządzenie, jak wspominaliśmy wcześniej, wspiera wszystkie większe platformy streamingowe, a tym Spotify, Deezer czy TuneIn. Możecie także odtwarzać muzykę z telefonu lub tabletu za pomocą połączenia Bluetooth. Na początku 2019 r. dostępna będzie też funkcja Apple AirPlay 2.
W kwestii wyglądu, głośnik Home Speaker 500 zamknięty jest w obudowie z anodowanego aluminium, które dodaje głośnikowi niezwykłego szyku i sprawia, że pasuje do każdego pomieszczenia.

Tym, co sprawia, że głośnik kwalifikuje się do kategorii SMART jest jednak sposób sterowania, czyli asystent sterowania głosem – Amazon Alexa. Nie ma tu jednak żadnego cudu, asystent nadal nie zna języka polskiego. Producent zapewnia jednak, że zakres regionów obsługiwanych przez tą ułatwiającą życie usługę staje się coraz szerszy.
Jeśli zatem nie znacie angielskiego, z pomocą przyjdą guziczki umieszczone na górze urządzenia, natomiast intuicyjna aplikacja Bose Music umożliwi zarządzanie wszystkimi funkcjami. System pozwala na skonfigurowanie sześciu różnych ustawień zaprogramowanych, obejmujących listy odtwarzania, internetowe stacje radiowe i wiele innych opcji, więc wystarczy kiwnąć palcem, aby włączyć ulubione funkcje.

Do serii dołączyły również dwa soundbary – Bose Soundbar 700 oraz Bose Soundbar 500. Obydwa modele cechuje górna obudowa wykonana z hartowanego szkła, metalowa osłona, czyste linie i wspaniałe wykończenie. Oprócz standardowego umieszczenia pod telewizorem, dzięki specjalnym uchwytom montażowym, soundbary można również powiesić na ścianie.
Obydwa modele obsługuje się za pomocą dołączonego do zestawu pilota, wyposażonego w sześć zaprogramowanych ustawień i podświetlającego tylko te przyciski, które są potrzebne w danej chwili, co ułatwia wyszukiwanie ulubionych.
Mniejszy model, Bose Soundbar 500 ma wymiary 80 cm wys. × 4,44 cm szer. × 10,16 cm gł. i waży zaledwie 3,18 kg, większy zaś 97,8 cm wys. × 5,72 cm szer. × 10,8 cm gł. przy wadze 4,76 kg.

Bose Smart Speaker 500 i Bose Soundbar 700 dostępne są w dwóch kolorach wykończenia – czarnym oraz popielatym i kosztują odpowiednio 1999 zł i 3899 zł. Bose Soundbar 500 dostępny jest tylko w czerni i kosztuje 2299 zł.

Więcej info:
Producentwww.bose.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here