Jim Dunlop MXR Reverb M300 wciąż królem reverbów?

0

O MXR Reverb M300 pisaliśmy już prawie dwa lata temu, jednak ten nietuzinkowy stompbox zasługuje na ponowne wspomnienie, gdyż jest liderem efektów typu Reverb w swojej klasie.

Szalenie prosta konstrukcja i obsługa to niewątpliwe atuty tego niewielkiego urządzenia. M300 jest cyfrowym efektem pogłosowym, kryjącym w sobie mnóstwo ustawień i jeszcze więcej soczystego, pięknego brzmienia. W kompaktowej obudowie typu stompbox kryje się aż sześć typów pogłosów: PLATE – klasyczna studyjna płyta pogłosowa; SPRING – brzmienie pogłosu sprężynowego stosowanego we wzmacniaczach gitarowych; EPIC – różnorodne odbicia poddane modulacji; MOD – zmodulowany pogłos typu PLATE; ROOM – pogłos niewielkiego pokoju z dobrze słyszalnymi wczesnymi odbiciami; PAD – pogłos wzbogacony syntetycznym dźwiękiem generowanym oktawę wyżej i niżej od dźwięku podstawowego. Urządzenie skrywa w sobie 100% analogowy układ! MXR M300 to jeden liderów efektów pogłosowych typu Reverb w swojej klasie.

Jak brzmi każdy z efektów tej niewielkiej kostki? Posłuchajcie!

Specyfikacja tego niewielkiego efektu również prezentuje się całkiem zacnie. Tu jako przykład warto wymienić próbkowanie procesora z częstotliwością 96 kHz.
Gniazdo EXP znajdujące się z lewej strony umożliwia podłączenie pedału ekspresji (np. DVP4 Volume (XL) Mini Pedal, DVP3 Volume (X), lub też innego pedału typu Volume. Niezwykle fajną funkcją jest również możliwość pracy w trybie stereo, co wymaga od nas oczywiście odpowiedniego kabla jack TRS, jednak dzięki temu zyskać możemy naprawdę szerokie możliwości modulowania pogłosu. W związku z niewielkimi rozmiarami, miejsca na zasilanie bateryjnie brak, tak więc zasilanie odbywa się jedynie przez zewnętrzny zasilacz.

Za urządzenie musimy zapłaci ok. 1200 zł, jednak świetne brzmienie ma swoją cenę, choć nie aż taką straszną. Jeśli jednak zobaczycie dodatkowo poniższy materiał video zrozumiecie potencjał tej kostki!

Zaawansowane ustawienia i funkcje!

Myślicie, że to wszystko co MXR Reverb ma do zaoferowania? Otóż nie! Efekt skrywa w sobie sporo zaawansowanych funkcji, o których z pewnością nie wiedzieliście, a dowiecie się o nich z poniższego filmu!

Więcej szczegółów:
Producent: www.jimdunlop.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here