Arcam FMJ AVR390 nowy amplituner do kina domowego

0

Arcam FMJ (Faithful Musical Joy) AVR390 to nowa propozycja wśród amplitunerów kina domowego. Nowość w ofercie tego brytyjskiego producenta, pod względem funkcjonalności nie ustępuje swoim wcześniejszym wersjom, a cena będzie niższa.

Wizualnie, ciężko dostrzec różnice między poszczególnymi modelami serii AVR. Podobnie jeśli chodzi o zestaw złącz oferowanych na tylnym panelu obudowy. Tak jak we wcześniejszych, wyższych modelach, użytkownik ma do dyspozycji wejścia optyczne, koaksjalne, liniowe 2x RCA, USB oraz całą gamę wyjść i wejść HDMI z HDCP2.2, tak więc urządzenie jest niezwykle wielofunkcyjne.
end

AVR390 zaopatrzony jest w dekoder Dolby Atmos, który pozwala uzyskać pełne, przestrzenne brzmienie. Dzięki temu przy pomocy amplitunera można odtworzyć 7.1.4 kanałowy dźwięk. Należy jednak pamiętać, że do stworzenia pełnego, wielokanałowego systemu Dolby Atmos niezbędny jest dodatkowy wzmacniacz czterokanałowy.

Na pokładzie także Dirac Live czyli system korekcji odsłuchu dostosowanej do pomieszczenia oraz amplituner stacji radiowych FM/AM i DAB/DAB+. Obecność łącza sieciowego umożliwia też połączenie z radiem internetowym i serwisami streamingowymi.

Główną różnicą w porównaniu do wcześniejszych modeli jest moc. W tym przypadku do dyspozycji mamy moc maksymalną 80W na kanał, podczas gdy wyższe modele osiągają moc ciągłą odpowiednio 125W i 130W. Różnica ta sprawia , że urządzenie to sprawdzi się lepiej w mniejszych pomieszczeniach, natomiast bardziej wymagające kolumny postawione w większej przestrzeni będą lepiej współgrać z innymi modelami serii AVR.

Obsługa amplitunera odbywa się standardowo za pomocą pilota oraz aplikacji dostępnej na platformy iOS lub przez sieć Ethernet.

Więcej informacji znajdziecie na stronie arcam.pl/arc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here